Nabór do strzelca!

Nabór jesień 2012 do JS 2020 Hrubieszów. Zapraszamy do zapoznania się z informacją.

Reklamy

NABÓR
Nabór do jednostki prowadzony jest w okresach: letnim, jesiennym, zimowym. Zapraszamy wszystkich chętnych oraz prosimy o zapoznanie się z informacją oraz zasadami rekrutacji poniżej.

KIM JESTEŚMY?

Związek Strzelecki „Strzelec” – Organizacja Społeczno-Wychowawcza jest patriotycznym stowarzyszeniem młodzieży polskiej – kontynuatorem istniejącego w okresie międzywojennym Związku Strzeleckiego, zrzeszająca młodych ludzi pragnących poznać smak życia wojskowego, przeżyć przygodę, uczyć się pracy w zespole i sprawdzenia własnych granic wytrzymałości,a potem ich przekraczania. Jednostka Strzelecka 2020 w Hrubieszowie jest jednostką zrzeszoną w strukturach Z.S. „Strzelec” O.S-W

CO ROBIMY?

Szkolimy się! Doskonalimy, miło spędzamy czas,choć czasem bywa ciężko. Ćwiczymy przede wszystkim pod katem działań nieregularnych w formacji plutonu – kompanii. Tak właśnie wygląda działalność w większości, jeśli nie we wszystkich Jednostkach Strzeleckich w Polsce. Często ludzie wyobrażają nas sobie jako kolejna organizacje harcerska… Co często doprowadza nas do irytacji. Przez ten stereotyp jesteśmy sprowadzani do poziomu – chodzenia do lasu, śpiewania piosenek i przesiadywania przy ognisku. Fakt, ogniska palimy, czasem śpiewamy, do lasu też chodzimy, ale na pewno nasze umiejętności nie ograniczą się wyłącznie do tego! Potrafimy wiele więcej. Niestety o „STRZELCU” nadal jest w mediach zbyt cicho. Na szczęście nie kompletnie cicho, gazety, magazyny o tematyce wojskowej („KOMANDOS” od czasu do czasu zamieszczają artykuły o różnych Jednostkach Strzeleckich należących do tej samej, co my organizacji.

DLACZEGO TO ROBIMY?

Bo połączyła nas pasja do robienia rzeczy niezwykłych przeciętnym ludziom. Są wśród nas tacy, którzy chcą poznać smak wojskowego życia,szukają przygody,chcą oderwać się od otaczającej szarości,są zainteresowani związaniem swojej przyszłości z Wojskiem Polskim, a przede wszystkim łączy nas jedna idea,umiłowanie Ojczyzny.

KTO MOŻE DO NAS DOŁĄCZYĆ?
Kryteria kwalifikacji wstępu w nasze szeregi:
– wiek min. 14lat
– niekaralność
– podstawowe pojęcie służby wojskowej
– podstawy historii naszej ojczyzny
– zawziętość i determinacja
– systematyczność na zajęciach
– dobra kondycja fizyczna

Dodatkowo punktowane jest branie oraz uprawianie sportów fizycznych, piłka nożna, piłka siatkowa, biegi długodystansowe.

Każdy, kto spełnia wyżej wymienione kryteria ma na wstępie procesu rekrutacji już duży plus, musisz przejść jeszcze nasza „selekcje” i poprzeć swoją chęć przyłączenia się do nas jak najlepszymi argumentami podczas rozmowy wstępnej. Jest także granica wiekowa – min. 16 lat(zdarzają się wyjątki adekwatnie od poziomu reprezentowanego kandydata – 14 lat)!

PO CO TA SELEKCJA?

Selekcja ma za zadanie wykluczyć ludzi, którzy przyszli do nas, „bo fajna dziewczyna/chłopak do nas należy” lub „a pójdę się pośmieje”. Jeśli kierują tobą takie lub podobne argumenty zrezygnuj na wstępie, nie przychodź i nie zajmuj naszego cennego czasu, bo i tak odpadniesz. Możliwe, że wielu z was się obawia, że po prostu nie przejdzie rozmowy lub selekcji. U nas, jedna z podstawowych zasad jest wiara w siebie. Jeśli naprawdę interesujesz się tym, czym zajmuje się „STRZELEC” i droga jest ci nasza Ojczyzna, jedyna rzeczą, jakiej się musisz obawiać jest selekcja. Niestety ze względu na rodzaj naszej działalności nie możemy przyjąć każdego. Jeżeli nie obawiasz się wysiłku fizycznego długotrwałych marszów, chcesz się zaangażować i poświęcić swój czas dla kształtowania siebie i swojej osobowości odwiedź nas w naszej siedzibie, teren Państwowej Straży Pożarnej, ul. Gródecka 36.

A CO PO SELEKCJI?

Realizujemy postawione sobie zadania:

– działamy na rzecz niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i jej umacniania w myśl najważniejszego prawa strzeleckiego „Dobro i pomyślność Rzeczypospolitej Polskiej jest pierwszym i najważniejszym prawem strzeleckim” – wyrabianie umiejętności zdyscyplinowanego życia w zespole i podnoszenie sprawności fizycznej młodzieży

– przygotowujemy się do sytuacji kryzysowych, aby w razie konieczności stanąć w obronie ojczyzny w myśl prawa strzeleckiego „Strzelec służy Rzeczpospolitej i jest dla niej gotów do wszelkich poświęceń, jest wzorowym obywatelem, a jeżeli zajdzie taka potrzeba żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej”, co nie oznacza tylko stanu wojny, ale również klęsk żywiołowych lub innych sytuacji nadzwyczajnych,a przede wszystkim w codziennym życiu pokonywanie własnych słabości.

– przygotowanie młodzieży do służby w Wojsku Polskim oraz wychowywanie członków Związku w duchu patriotycznym.

-zapoznawanie z przygodą, jaką jest życie i praca związana z „mundurem” – wojskowym, policyjnym, straży granicznej lub każdym innym.

Osiągamy to poprzez:

-cotygodniowe spotkania, na których szkolimy się w szeroko rozumianej taktyce walki.

– organizację obozów – marszów i rajdów strzeleckich, na których odbywają się szkolenia dla drużyn Związku w zakresie topografii terenowej, (dzienne i nocne manewry pododdziałów w terenie), nauki strzelania z broni sportowej oraz wielu zajęć specjalistycznych.

– realizację regulaminów wewnętrznych Związku Strzeleckiego „Strzelec”-OSW

-zdobywanie i szlifowanie posiadanej wiedzy w specjalistycznych kursach

– stałą działalność w poszczególnych Jednostkach (szkolenie obywatelskie, kształcenie kadry instruktorskiej, prowadzenie wykładów, ćwiczeń, kursów z zakresu szkolenia wojskowego i obrony cywilnej).

– udział w obchodach i uroczystościach narodowych, współpracę ze stowarzyszeniami kombatanckimi oraz grupami rekonstrukcji historycznej.

Po ukończeniu okresu unitarnego wszyscy kadeci składają przysięgę strzelecką, po czym awansowani są na stopień „strzelec”. Od tej pory Strzelcy stają się pełnoprawnymi członkami organizacji i otrzymują oznakę taktyczną (naszywkę) organizacji oraz Książeczkę Strzelecką. Strzelcy dostają przydziały etatowe do drużyn I i II plutonu, w której dalej rozwijają swoje umiejętności, szkoląc się i specjalizując pod okiem kadry instruktorskiej.

Na tym etapie nabyta już wiedza zostaje rozszerzona o bardziej zaawansowane wiadomości i umiejętności. Ponadto, zakres szkolenia zostaje wzbogacony o elementy pominięte w okresie unitarnym.

Służba u nas to niezliczona liczba wypadów, wyjazdów szkoleniowych, obozów i kursów. Jest tu miejsce na nawiązywanie prawdziwych przyjaźni, samodoskonalenie i rozwój własnych zainteresowań oraz ambicji. Odpowiedni staż, predyspozycje oraz umiejętności otworzą Ci drogę do dalszych awansów i obejmowania bardziej dodpowiedzialnych funkcji.

SZKOLENIE

Szkolenie w naszej jednostce opiera się na programie szkolenia strzelców ZS”STRZELEC”OSW. W miarę posiadanych umiejętności,sprzętu i pomocy Wojska,Straży Granicznej, Straży Pożarnej, LOK, oraz osób cywilnych, które mogą pomóc nam w jakikolwiek sposób,staramy się szkolić jak najbardziej profesjonalnie i nauczyć się jak najwięcej.
Strzelcom którzy ukończyli selekcję oferujemy dziedziny za zakresu:
– Alpinistyki Miejskiej
– Terenoznawstwa
– Bronioznawstwa
– Musztry
– Taktyki zielonej, czarnej, czerwonej
– Survivalu
– Samoobrony Combat56, Krav Maga
– Walki w terenie zabudowanym

 

Chętnych prosimy o zgłaszanie swych kandydatór na e-mail: easy313@wp.pl