Nad Betlejem gwiazda płonie… Wigilia w hrubieszowskiej Trójce

20 grudnia, w hrubieszowskiej Szkole Podstawowej nr 3, odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe.

Reklamy

Gdyby nie Boże Narodzenie, człowiek czułby się oszukany. Nie może bowiem wystarczyć sam sobie. Zawsze tęskni za kimś większym od siebie…” Dlatego w życiu każdego człowieka muszą być takie chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni”- mówił ks. Jan Twardowski i podkreślał, że Święta Bożego Narodzenia powtarzają się w naszym życiu, po to żeby uczyć się miłości, żeby podawać sobie ręce, żeby się uśmiechać do siebie, żeby sobie przebaczać.

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy dlatego do najpiękniejszych chwil w roku.

Dla wspólnoty Szkoły Podstawowej Nr 3 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ”Hubala” w Hrubieszowie, taką chwilą był 20 grudnia dzień – wyjątkowy, inny niż wszystkie dni w roku. Już od rana w poszczególnych klasach rozbrzmiewały życzenia, kolędy, pojawiały się potrawy wigilijne.

O godz. 10.00 wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej na wspólnych jasełkach. Jest to tradycja, pielęgnowana w szkole jako łącznik z pokoleniami przodków.

 

W uroczystości udział wzięli:

– Marta Majewska Burmistrz Miasta Hrubieszowa,

– ks. Mariusz Lasota reprezentujący ks. Dziekana Wiesława Oleszka proboszcza parafii p/w św. Mikołaja,

– w imieniu ks. Jana Kota, proboszcza parafii prawosławnej p/w Zaśnięcia NMP – ks. Paweł Janiel,

– Wojciech Chwedczuk – przewodniczący Rady Rodziców,

– Małgorzata Szczekan – zastępca przewodniczącego Rady Rodziców,

– emerytowani nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi: Stanisława Pysiewicz Barbara Kurek – Kaszuba, Alina Kisielewska, Wiesława Pawliczak, Janusz Hołownicki na czele z poprzednimi dyrektorami Marianem Cisło, Jadwigą Mazur.

– rodzice, opiekunowie i dziadkowie,

– nauczyciele SP-3 z poprzednią dyrektor Danutą Krawczuk oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły,

– uczniowie poszczególnych oddziałów od „O” do klasy VIII.

 

Wszystkich zgromadzonych ciepło i serdecznie w przededniu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia powitała dyrektor szkoły Marzanna Bednarczuk. Podziękowała gościom za przyjecie zaproszenia, rodzicom za wkład i pomoc w organizowaniu każdego wydarzenia, które ma miejsce w szkole. Wicedyrektor Marcie Słupnej, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom za zaangażowanie i za pielęgnowanie tradycji. Uczniom, za to, że są cząstką szkoły i starają się godnie ją reprezentować. Kuchni za przygotowanie wigilijnego obiadu

Wszystkim, na nadchodzące święta Bożego Narodzenia życzyła, by upłynęły w szczęściu, zdrowiu i ciepłej, rodzinnej atmosferze. A Bóg, który rodzi się w stajence, zawsze znajdował miejsce w sercu każdego z nas. Niech Jezus błogosławi to, co w życiu trudne i łatwe. Niech daje uśmiech i radość. Nowy 2020 Rok niech napełni nas nadzieją na lepszą przyszłość i będzie czasem spokoju oraz realizacji osobistych i zawodowych zamierzeń”

Chwilą ciszy wspomniano zmarłych bliskich z rodzin oraz uczniów, nauczycieli, którzy na przestrzeni 37 lat przemierzali szkolne korytarze i sale „Trójki” zostawiwszy cząstkę siebie w naszej pamięci i życiu.

Serdeczne życzenia dla wszystkich zgromadzonych przekazała również Burmistrz Marta Majewska, w imieniu rodziców – Wojciech Chwedczuk.

Tradycje Bożonarodzeniowe są wyjątkowe. Zrosły się z polskością, są jej dumą i mają głęboko ukryte znaczenie. Pochylili się nad nimi uczniowie – artyści z klas: 3c, 5a,5b, 6a, 6b, 6c, 7a, 7b,8a. Uczniów przygotowali – Iwona Rubacha, Aneta Franke, Ks. Mariusz Lasota. Elementy dekoracji wykonała Alicja Strójwąs – Mojsym.

Salę przygotowali: Iwona Rubacha, Helena Kicun, Renata Brzózan, ks. Mariusz Lasota, Tomasz Rubacha z pracownikami obsługi. Podziękowania za pomoc kierujemy również do rodziców.

 

info i fot. SP nr 3