Nagroda publiczności i 5 wyróżnień dla Staszica!

27 listopada uczniowie Staszica wzięli udział w V Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Poezji Rosyjskiej pt. „Służba wierszom próżności nie cierpi i żalów” zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie.

Reklamy

 

Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła twórczości Włodzimierza Wysockiego, wybitnego rosyjskiego pieśniarza, poety i aktora, o którym pisał Jewgienij Jewtuszenko tak: „Było w nim pragnienie wolności, niepohamowane pragnienie, niezależne od tego, jak się wykręca człowiekowi ręce. Swoimi pieśniami wydzierał kolejne milimetry i centymetry wolności”.

Konkurs składał się z części muzycznej i recytatorskiej. Uczniowie prezentowali utwory w języku polskim oraz rosyjskim. Zgłosiło się ponad 70 osób z całego województwa lubelskiego. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Pomimo stresu, każdy pokazał się z jak najlepszej strony. W konkursie wzięli udział: Aleksandra Wesołek „Песня о Земле”, Barbara Kusiak „Piosenka o końcu wojny”, Anna Najczuk „Песня о госпитале”, Izabela Ciesielczuk „Разговор в Трамвае”, Cyprian Kowalik i Kacper Śliwa „Mikrofon”, Julia Dąbrowska i Łukasz Skiba „Песня про белого слона”, Wiktoria Wojda i Kacper Śliwa „Dialog przy telewizorze”, Dagmara Szymusiak, Patrycja Kaczoruk i Paweł Capiuk „На Большом Каретном”, Marta Kuraszko „Вот и разошлись пути-дороги вдруг”. Uczniowie przygotowywani byli przez Neonilę Pawluk i Ludwikę Siudykę.

Wszyscy uczniowie Staszica pokazali się z jak najlepszej strony, jury doceniło ich trud i zaangażowanie, wręczając dyplomy i upominki. Pięć osób otrzymało wyróżnienia – Marta Kuraszko, duety: Wiktoria Wojda i Kacper Śliwa, Julia Dąbrowska i Łukasz Skiba. Nagrodę publiczności zdobyli również nasi uczniowie Kacper Śliwa i Cyprian Kowalik.

Gratulujemy wszystkim i życzmy dalszych sukcesów!

 

Tekst opracowała: Barbara Kusiak

źródło i fot. ZS nr 2