Nagroda Super Samorząd już po raz ósmy! Czy Hrubieszów zdobędzie laur?

Już 7 czerwca podczas uroczystej Gali w Zamku Królewskim w Warszawie poznamy laureatów tegorocznej nagrody Super Samorząd przyznawanej za udaną współpracę społeczności lokalnych z władzami samorządowymi.

Reklamy

 

Spośród piętnastu nominacji, wśród których znalazły się Grupa nieformalna Razem oraz władze Hrubieszowa, zwycięzców wyłoni wyjątkowe jury: Jerzy Stępień, Katarzyna Kubicka-Żach i Mikołaj Cześnik. Do wtorku trwa także plebiscyt, w którym swojego laureata wyłonią internauci.

 

Na Hrubieszów głosować można na stronie:

Reklamy

https://www.maszglos.pl/plebiscyt-internetowy-super-samorz…/

Aby oddać głos, należy zaznaczyć przycisk “ZAGŁOSUJ” pod wybraną nominacją, zaznaczyć odpowiednie pola i wpisać swój adres e-mail w formularzu pod nominacjami, a następnie wkleić kod otrzymany w wiadomości e-mail i go zatwierdzić. Ostatnim krokiem jest kliknięcie przycisku “GŁOSUJ”, który pojawi się w miejscu formularza po wpisaniu i zatwierdzeniu kodu.

 

***

 

Piętnastu nominowanych z różnych stron Polski – lista ich działań jest długa, ale wszystkich łączy jedno – w ramach ogólnopolskiej akcji Masz Głos udało im się wprowadzić pozytywne zmiany w swojej społeczności dzięki udanej współpracy z lokalnymi władzami. Obszary tematyczne podejmowanych działań były różne: w Rusinowie (gm. Świdwin) społeczność zadbała o cenny historycznie i przyrodniczo obszar, w Konarzewie (gm. Zduny) dzięki petycji udało się doprowadzić do budowy ścieżki pieszo-rowerowej, w Poznaniu dzięki wysiłkom Młodzieżowej Rady Miasta Poznania utworzono Fundusz Samorządów Uczniowskich, z kolei w Bielsku-Białej za sprawą działań koalicji organizacji pozarządowych poprawiły się warunki w schronisku dla zwierząt. Przedsięwzięcia te nie mogłyby dojść do skutku, gdyby nie otwartość na oddolne pomysły ze strony władz samorządowych i dlatego nagroda przyznawana jest zarówno inicjatorom działań, jak i lokalnym władzom.

„Samorząd to my wszyscy” – to hasło i idea, która przyświeca nagrodzie Super Samorząd oraz akcji Masz Głos, w ramach której wspieramy ludzi, którym chce się działać i którzy czują się odpowiedzialni za swoje otoczenie – mówi Joanna Załuska, dyrektorka akcji Masz Głos z Fundacji im. Stefana Batorego.

Tegoroczna edycja nagrody Super Samorząd ma wyjątkowy charakter – zbiega się z 30-leciem polskiej demokracji, a także z 30-leciem działalności Fundacji im. Stefana Batorego, która na różnych polach działa na rzecz umacniania i rozwoju społeczeństwa demokratycznego w Polsce. Oprócz tego, w tym roku po raz pierwszy nie tylko jury nagrody wyłoni laureatów – na stronie www.maszglos.pl trwa plebiscyt internetowy, w którym można zagłosować na wybraną nominację. Głosowanie trwa do 4 czerwca, do godziny 23:59. Do kogo trafi nagroda, dowiemy się już w piątek.

Nominacje do nagrody Super Samorząd 2019:

•    Grupa nieformalna Razem oraz władze Hrubieszowa

•    Fundacja Lepsze Niepołomice oraz władze Niepołomic

•    Stowarzyszenie „Projekt Radomir” oraz władze gminy Lelis

•    Stowarzyszenie Regionu Kluczborskiego „Kobietom – Mammograf” oraz władze Kluczborka

•    Fundacja Choroszcz w Działaniu oraz władze Białegostoku

•    Stowarzyszenie WitaLis i Młodzieżowa Rada Gminy Lichnowy oraz władze gminy Lichnowy

•    Inicjatywa „Bielsko-Biała – miasto przyjazne zwierzętom” oraz władze Bielska-Białej

•    Rada Seniorów Miasta Sosnowca oraz władze Sosnowca

•    Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych „Nasze Miasto” oraz władze Starachowic

•    Forum Sołtysów Gromada oraz władze gminy Węgorzewo

•    Komitet Społeczny „Obywatele Szamotuł” oraz władze Szamotuł

•    Młodzieżowa Rada Miasta Poznania oraz władze Poznania

•    Stowarzyszenie Razem dla Konarzewa oraz władze gminy Zduny

•    Grupa Nieformalna z Rusinowa oraz władze gminy Świdwin

•    Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” oraz władze gminy Postomino

 

(info, grafika: Fundacja Batorego)

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Zagłosuj na Hrubieszów w plebiscycie Super Samorząd 2019