Najlepsze kierunki na luksusowe wakacje

Otoczenie się naturą, zdobycie tzw. Local experience, próbowanie tradycyjnej kuchni i zachwycanie się nieziemskimi widokami są ważną częścią luksusowych wakacji. Pobyt w ekskluzywnym ośrodku i dostęp do różnorodnych usług może się różnić standardem jakości w różnych częściach świata, więc przed podróżą warto sprawdzić wszystkie szczegóły. Pomocne w tym będą sprawdzone biura podróży, wyspecjalizowane w przygotowywaniu indywidualnych programów, dostosowanych do potrzeb klienta. Jakie są najlepsze kierunki na luksusowe wakacje?

Reklamy

Malediwy

Archipelag Malediwów to idealne miejsce na luksusowe wakacje, z wielu powodów! Po pierwsze, położenie tego wyspiarskiego kraju sprzyja rajskim widokom: niewielkie atole, pokryte białym, wręcz pudrowym piaskiem, są otoczone przez turkusowy Ocean Indyjski i porośnięte gajami palmowymi. Bardzo często luksusowe hotele posiadają na własność kilka atoli, dzięki czemu goście mogą liczyć na prywatność i oderwanie się od reszty świata oraz jednocześnie dostęp do wysokiej jakości usług i wielu aktywności. Na niektóre atole można się dostać wyłącznie prywatnym samolotem. Malediwy to dobry kierunek również na kilka dni urlopu – to wystarczy, by naładować baterie i wygrzać się w gorącym słońcu. Wyspy słyną z bogatych raf koralowych, spokojnej atmosfery i pięknej pogody, która utrzymuje się niemalże cały rok!

Filipiny

Chociaż Filipiny na pierwszą myśl nie kojarzą się z kierunkiem podróży na luksusowe wakacje, wystarczy wskazać na tropikalne wyspy, takie jak Boracay czy Palawan, które urokiem nie ustępują słynnym indonezyjskim czy tajlandzkim wyspą, a także dostępne są na nich hotele znanych i szanowanych sieci ekskluzywnych. Boracay to mała tropikalna wyspa położona w regionie zachodnich Visayas na Filipinach, a konkretnie w prowincji Aklan. Znajduje się około 315 km na południe od Manili, stolicy Filipin, i około 2 km od północno-zachodniego krańca znanej wyspy Panay. Na wyspę można dostać się 15-minutowym rejsem łodzią z portu Caticlan Jetty, który znajduje się na stałym lądzie. Boracay słynie z zapierających dech w piersiach plaż z białym piaskiem i krystalicznie czystej wody. Mówi się, że na wyspie znajdują się najpiękniejsze plaże na świecie! Boracay znane jest także z tętniącego życia nocnego, wielu barów i restauracji z muzyką na żywo oraz doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych. To właśnie tutaj co roku organizowane są m.in. Boracay International Dragon Boat Festival i Boracay Open Asian Beach Ultimate Tournament, które przyciągają uczestników i widzów z całego świata. Jeśli zdecydujecie się na Filipiny wycieczka będzie również okazją by odwiedzić Palawan, o którym mówi się jako o „perle Filipin”. Znany przede wszystkim z rajskich wysepek El Nido oraz podziemnej rzeki Puero Princessa, którą można przepłynąć w krótkim odcinku.

Reklamy

Zanzibar – wakacje luksusowe

Zanzibar to półautonomiczny archipelag położony u wybrzeży Tanzanii, który jest miejscem zapewniającym unikalną mieszankę naturalnego piękna, dziedzictwa kulturowego i historii. Malownicze plaże, krystalicznie czysta woda i palmy sprawiają, że jest to tropikalny raj, wprost idealny dla wielbicieli plażowania. Z kolei plantacje przypraw, zabytkowe Stone Town i bogactwo kulturowe pozwalają poznać historię wyspy. Zanzibar daje też doskonałe warunki do nurkowania i snorkelingu, z bogatą morską fauną i florą oraz kolorowymi rafami koralowymi czekającymi na odkrycie. Na Zanzibarze znajduje się wiele ekskluzywnych ośrodków, które oferują wysoką jakość usług, a przy pomocy dobrego biura podróży, można zorganizować swoje wakacje nawet w dwóch lub trzech hotelach zlokalizowanych w różnych częściach wyspy – by poznać ją jak najlepiej. Najpiękniejsze plaże Zanzibaru znajdują się zarówno w północnej części wyspy, jak i na południowym zachodzie, czyli w miejscowościach Jambiani, Paje, Bwejuu i Pongwe.


tekst i fot. mat. partnera