Najlepsze kwietniki retro z drewna i metalu. Ciekawe propozycje na ten rok!

Kwietniki są zawsze modne. Zdobią salony, ale i tarasy czy balkony. Dostępne ich modele różnią się między sobą materiałem i stylem wykonania, a także wielkością. Decyzja o tym, który wybrać zależy zatem od klimatu, w jakim jest urządzone konkretne miejsce. Mimo że od wielu lat tak popularne są aranżacje minimalistyczne, to swoich zwolenników nadal mają projekty w starym stylu. Dla nich kwietniki retro stanowią zatem obowiązkowy element wyposażenia.

 

Dekoracje, które zachwycają

Rośliny ozdobne wspaniale ubogacają przestrzeń salonu. Pięknie też prezentują się na balkonie czy na tarasie. Niektórzy wręcz nie wyobrażają sobie urządzenia mieszkania bez choćby jednego kwiatka.

Źródło: Antyki24.pl/pl/c/KWIETNIKI/510

Jednak każda roślina wymaga odpowiedniego wyeksponowania. Dlatego tak ważny okazuje się wybór eleganckiej doniczki czy kwietnika. Nie można przy tym zapominać, że nie powinien być on przypadkowy. Wszelkie dodatki zawsze należy dobierać do stylu urządzenia danego miejsca. Dotyczy to również kwietnika – tylko idealnie dopasowany do aranżacji salonu czy balkonu będzie tworzył z nim spójną całość.

Estetyczne kwietniki z drewna i metalu

Wiele osób z nostalgią wraca do klimatów retro i chętnie sięga po detale vintage czy shabby chic. Atrakcyjne wizualnie kwietniki retro wykonane z drewna albo z metalu podkreślają charakter danego miejsca.

Ciekawą propozycją są modele stojące, które warto dobrze wyeksponować. W pomieszczenia urządzone klasycznie wspaniale wpisze się elegancki kwietnik drewniany. Jego niebanalne wzornictwo odmieni charakter niemal każdego wnętrza i nada mu oryginalnego wyrazu. Ustawiony w pustym kącie salonu, jadalni bądź w przedpokoju mocno przykuje uwagę. Wyróżnia go nie tylko wysoka estetyka wykonania, ale także praktyczność – to dzięki użytecznym szufladom na drobiazgi.

Interesująco prezentuje się również trzypoziomowy kwietnik w stylu retro z delikatnymi, ażurowymi schodkami oraz kółkami. Ta metalowa konstrukcja doda uroku przestrzeni balkonu. Jednocześnie idealnie się wkomponuje w klimat mieszkania urządzonego w nieco romantycznym stylu np. prowansalskim czy angielskim.

Podobny charakter ma kwietnik w formie starego roweru z koszykami, który można postawić na tarasie lub dużym balkonie. Warto też zwrócić uwagę na metalowe kwietniki wiszące vintage, w których wspaniale będą się prezentować rośliny ozdobne o zwisających pędach. Z kolei w sypialni, salonie czy przedpokoju doskonałą dekoracją ścienną z pewnością okaże się stylowy uchwyt na doniczkę.

Możliwości jest naprawdę sporo, aby znaleźć model kwietnika retro, który rzeczywiście zachwyci swoim oryginalnym wyglądem.

 

(tekst i fot. mat. partnera)