Najlepsze pomysły na wycieczkę szkolną. Gdzie pojechać z całą klasą?

Wycieczka szkolna to świetny sposób na urozmaicenie roku szkolnego oraz integrację uczniów, zwłaszcza po wielu miesiącach zdalnej nauki. O ile w pierwszym semestrze pogoda pozwala raczej na wyjazdy do kina czy teatru, to wiosną i latem można zorganizować dłuższe i bardziej aktywne wyprawy. Rodzice często zastanawiają się, czy warto posyłać dzieci na wycieczki szkolne, ale pedagodzy jednym głosem do tego namawiają – bo wycieczka szkolna to bezcenne doświadczenie i wspomnienia na długie lata. Jest to też bardzo rozwijające i wartościowe połączenie nauki z zabawą.  Gdzie warto wybrać się całą klasą w Małopolsce?

Reklamy

Pomysł na wycieczkę w Krakowie

Kraków to niezwykle ważne miasto na mapie Polski – zarówno pod względem historycznym, jak i krajobrazowym. To idealne miejsce dla miłośników spacerowania i zwiedzania, które kryje wiele urokliwych zakątków, zabytkowych budynków, a także muzeów i miejsc rekreacyjnych. Podstawowymi trasami po Krakowie jest zwiedzanie okolic Rynku Głównego, Sukiennic, Kościoła Mariackiego, ulicy Grodzkiej, Zamku Wawelskiego, Smoczej Jamy  czy bulwarów wiślanych. Przy okazji można zajrzeć do muzeów, Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema czy do Ogrodu Zoologicznego.

Pomysł na wycieczkę do parku rozrywki

Świetnym pomysłem na integrację i wesołą wycieczkę szkolną jest wizyta w parku rozrywki. W małopolskim Zatorze znajduje się największy w Polsce Park Rozrywki Energylandia, w którym przygotowano atrakcje dla dzieci i młodzieży w każdej kategorii wiekowej. Dojazd do Energylandii szkolnym autokarem jest bardzo prosty (najszybciej się tu dostać autostradą A4), a Park oferuje zniżki dla grup szkolnych na bilety wstępu z poczęstunkiem w gratisie. Jeszcze prostsze jest skorzystanie z oferty dowozu dzieci na szkolną wycieczkę, która świadczona jest bezpośrednio przez Park.

Do Energylandii na wycieczkę można zabrać nawet przedszkolaki – na dzieci w wieku od 2 do 6 lat czeka aż 24 atrakcji, m.in. samochodziki WRC Auto Zderzaki, przygoda na Jeep Safari i mini roller coaster Circus.

W Parku z myślą o najmłodszych zaprojektowano dwie strefy – Bajkolandię i Sweet Valley (premiera tej strefy będzie miała miejsce w 2020 roku). Bajkolandia to jedna z pierwszych stref Energylandii, która swoją premierę miała w 2014 roku. Tematem przewodnim jest świat bajek i bajkowych postaci, do których nawiązują wszystkie atrakcje, budynki i dekoracje. Flagową atrakcją Bajkolandii jest rodzinny roller coaster Śmiejżelki Energuś, wysoki na 13 m i osiągający prędkość do 45 km/h. Najmłodsi na pewno będą zachwyceni także spokojną karuzelą Podniebne Statki, a starsze dzieci – bardziej szaloną karuzelą Latające Huśtawki. W Bajkolandii nie brakuje też atrakcji wodnych. Maluchy od 4 roku życia (pod okiem opiekuna)mogą bawić się na dziecięcej wersji Flume Ride, czyli na Wyspie Skarbów – spływając łódką po wodnym torze.

Z kolei Sweet Valley, siódma strefa Energylandii, będzie mieć premierę w sezonie 2022! „Słodka Dolina” to strefa skierowana do dzieci, w której powstaje 10 atrakcji. Flagową atrakcją Sweet Valley jest Choco Chip Creek – familijny roller coaster o kształcie parowej ciuchci, który zabiera Gości w podróż po krainie słodkości. Tor jazdy będzie mieć aż 1200 m, a szybkość przejazdu dojdzie do 55 km/h. Oprócz tego, w Sweet Valley pojawią się nowe i ciekawe karuzele, jak np. Twis’Tea i Candy Carousel oraz obrotowy domek Crazy Barn na kurzej łapce.

Podczas wycieczki szkolnej koniecznie trzeba się wybrać na pokazy edukacyjne organizowane w Teatrze Colosseo, np. na „The Power of Science” lub na „Labolatorium Szalonego Naukowca”. To idealny sposób, by połączyć rozrywkę z edukacją!

Można więc powiedzieć, że czeka was rozrywka na całego. Jest to więc oferta, na którą naprawdę warto się skusić. Tym bardziej, że dla wycieczek szkolnych Energylandia przygotowała dodatkowe atrakcje. Ceny biletów grupowych zaczynają się już od 49 zł, a Goście mogą liczyć na poczęstunek w postaci frytek i lemoniady. Energylandia nie zapomina również o dorosłych uczestnikach szkolnej wycieczki –  1 opiekun na 10 osób wchodzi za przysłowiową złotówkę, a dla kierowcy przewidziano darmowy bilet wstępu.

Warto też pamiętać o tym, że Energylandia honoruje Bon Turystyczny. Bon można zrealizować do końca września 2022, kupując bilet wstępu i łącząc go z usługą turystyczną (nocleg).

­

(tekst i fot. mat. partnera)