Najlepsze triki i sztuczki na smartfonach iPhone

Zastanawiasz się, czy warto kupić iPhona? A może jesteś już posiadaczem tego telefonu i ciekawi cię, czy istnieją jakieś sztuczki związane z tymi telefonami, których być może nie poznałeś? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a przedstawimy ci w nim kilka ciekawych trików!

Dlaczego iPhone’y są tak popularne na całym świecie?

W tej chwili trudno byłoby nam znaleźć osobę, która nie znałaby żadnych urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Firma z Cupertino bezsprzecznie zbudowała już swoją siłę na całym świecie. Dla wielu jest to niezrozumiałe, bo produkty Apple nie należą do najniższej kategorii cenowej. Wyjaśnieniem strategii tej firmy jest zbudowanie silnej, prestiżowej i luksusowej marki, co tak na prawdę patrząc przez pryzmat ostatnich dziesięciu lat, z pewnością się udało. Klienci wybierają telefony iPhone z wielu powodów. Jednym z nich jest prestiż, jaki wiąże się z posiadaniem takiego urządzenia. Wiele osób chwali się wręcz, że ich sytuacja finansowa umożliwiła ten zakup i są z tego tytułu bardzo szczęśliwi. Oczywiście najważniejszym powodem takiej decyzji o zakupie jest jednak wydajność i dane techniczne samego urządzenia. W iPhone’ach zakochaliśmy się między innymi w samym systemie operacyjnym iOS, który wielu uważa za bardzo intuicyjny i jednocześnie minimalistyczny. Gdy zaczniemy go używać, bardzo trudno jest nam przełączyć się na inne urządzenie, na przykład z Androidem na pokładzie. iPhone’y zdecydowanie wyróżniają się na rynku swoimi cechami, dlatego też odnoszą sukcesy w wielu testach porównujących modele najpopularniejszych marek na rynku. Na uwagę zasługuje również design iPhone’a. Zasadniczo Apple od lat dyktuje nowe trendy, w tym projektowanie telefonów komórkowych. Zaprezentowali innowacje i systemy, które konkurencja chciała zastosować w swoim sprzęcie i za tymi trendami w dalszym ciągu podąża. Jeżeli zdecydowałeś się na urządzenie z tak wysokiej półki, koniecznie zadbaj o jego bezpieczeństwo. W tym celu warto zakupić iPhone 7 case czy iPhone 8 case.

Jakie są wady i zalety systemu iOS?

Wielką zaletą iOS jest jego prostota i minimalizm. Dzięki prostemu interfejsowi użytkownika szybko się do niego przyzwyczajasz, a jednocześnie niezwykle trudno jest się od niego odzwyczaić. Co więcej, wybieramy urządzenia Apple również ze względu na bezpieczeństwo, które jest znacznie wyższe niż urządzeń z Androidem. Urządzenia z logo Apple mają też zaletę samego ekosystemu, który może genialnie ze sobą współpracować, jeśli oprócz telefonu zdecydujemy się zakupić np. zegarek, laptop czy nawet słuchawki. Minusem iOS jest zdecydowanie brak polskiej wersji Siri, na której polegamy od lat i nadal nie możemy korzystać z tej funkcji. Miejmy nadzieje jednak, że ten fakt bardzo szybko się zmieni!

Trzy przydatne tricki na iPhonach

  1. Ponieważ ekran iPhone’a może rozpoznawać nawet wiele palców jednocześnie, Apple zdecydował się ten fakt jak najmocniej wykorzystać. Trzema palcami możemy: cofnąć ostatnio wprowadzony tekst – przesuwając w lewo, „powtórzyć” ostatnio wprowadzony tekst – przesuwając w prawo, skopiować, wyciąć i wkleić tekst. Po dotknięciu ekranu iPhone’a trzema palcami pojawia się menu, które umożliwia wykonywanie prostych czynności z tekstem, kopiuj i wklej – tekst lub zdjęcie można skopiować, łącząc trzy palce, a ruch przeciwny służy do wklejania.
  2. Zatrzymaj muzykę za pomocą stopera! To nie tylko dobre narzędzie do pomiaru przebytej odległości lub czasu gotowania jajek na miękko. Dzięki temu możemy np. wyłączyć muzykę po określonym przez nas wcześniej czasie. Aby to zrobić, przejdź do: Zegar > Stoper > Minutnik Przesuń suwak w dół i wybierz Zatrzymaj odtwarzanie. Następnie wszystko, co musisz zrobić, to ustawić czas i dotknąć Start.
  3. Możemy tworzyć zamienniki tekstów, które ułatwiają pisanie – korzystając z funkcji dostępnej w menu. Wystarczy wejść w Ustawienia -> Ogólne -> Klawiatura -> Zastępowanie tekstu.

­

tekst i fot. mat. partnera