Najmodniejsze meble ogrodowe 2021 – sprawdź, co warto wybrać!

Szukasz mebli do swojego ogrodu? Życzysz sobie, aby były trwałe, łatwe do utrzymania w czystości i przede wszystkim piękne? Jedno nie musi wykluczać drugiego. Sprawdź polecane przez nas najmodniejsze w tym sezonie tanie meble ogrodowe.

Reklamy

Meble ogrodowe z technorattanu

Rattan na rynku mebli ogrodowych obecny jest od lat. Jednak to właśnie na przestrzeni ostatnich kilku sezonów ponownie zaczął wracać do łask. Co więcej, pojawił się jego trwalszy odpowiednik – technorattan, który do złudzenia przypomina ten pierwszy, jednak jest zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu i konserwacji. Dlatego właśnie, projektując swój balkon, taras, czy ogród, koniecznie weź pod uwagę meble ogrodowe od Cloveris. Będą cudownie zdobić Twój zielony zakątek, wzbudzając zachwyt wśród sąsiadów. Ponadto tego typu meble charakteryzują się dużą wytrzymałością – możesz przechowywać je w ogrodzie także podczas niskich temperatur. Nie bez powodu więc nazywane są niezniszczalnymi. Stąd ich ogromna popularność na całym świecie, a teraz także w Polsce!

Kolejny plus? Niska waga. Jeżeli często zrobisz ogrodowe przemeblowanie, to te modele są dla Ciebie! Każdy, nawet dziecko, z łatwością zmieni położenie stolika czy krzeseł. Nie zapominajmy też o zalecie związanej z czystością. Wystarczy regularne przetarcie miękką szmatką, aby stoliki i krzesła odwdzięczyły się pięknym wyglądem. Technorattanowe meble do ogrodu są bardzo odporne na zabrudzenia i przebarwienia.

Reklamy

Fot. Zestaw wypoczynkowy Orleans – Cloveris.pl

Stylowe i praktyczne – meble z aluminium

Alumuniowe meble mogą kojarzyć się z dużymi pomieszczeniami gospodarczymi, ale też z ogródkami restauracyjnymi. Tymczasem stoliki i krzesła wykonane z tych materiałów świetnie sprawdzą się również w domowych ogrodach. To meble pełne zalet. Z jednej strony bardzo designerskie, stylowe, a z drugiej niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Są lekkie, więc z łatwością zmienisz ich położenie. Niestraszne są im też ulewy, wiatr czy grad – wykazują się bardzo dużą odpornością na różne warunki atmosferyczne.

Nie wszystkie meble aluminiowe są zgodne z trendami 2021. Sporo z nich może mieć zbyt „toporny” wygląd. Spokojnie, nie brakuje jednak bardzo designerskich ofert, które z pewnością Cię zainteresują. Na pewno znajdziesz coś dla siebie, nawet jeśli masz bardzo wysokie wymagania.

Fot. Aluminiowy leżak Antibens – Cloveris.pl

Drewno teak – tak czy nie?

A co powiesz na meble ogrodowe TEAK? Zalety tego materiału są znane od lat. Drewno tekowe cieszy się ogromnym zainteresowaniem już od dłuższego czasu. Ich ogromną zaletą jest to, że można je dopasować do wielu stylów. Twój ogród jest bardziej nowoczesny? Świetnie! Meble teak na pewno będą doskonale pasować. A może wolisz bardziej tradycyjny design? Nie ma problemu. Mebelki te są łatwe w utrzymaniu czystości i pielęgnacji. Jeżeli zapewnisz im odpowiednią i przede wszystkim regularną konserwację, to możesz liczyć, że posłużą Ci przez bardzo długie lata.

Fot. Fotel Veronica – Cloveris.pl

Pamiętaj, że wybierając meble ogrodowe, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na swoje preferencje, a nie jedynie na obowiązującą modę. Jeśli wiesz, że najważniejszą cechą zestawu ogrodowego jest to, aby był odporny na wszystkie warunki, postaw na aluminium. Zależy Ci na stworzeniu rustykalnego i przytulnego klimatu? Wybierz technorattan. Jeśli z kolei planujesz urządzić swój zielony azyl w ponadczasowym stylu, postaw na meble teak! Udanych zakupów!

­

(tekst i fot. mat. partnera)