28 kwietnia 2024

Najtwardszy strażak na świecie! [ZDJĘCIA]

Kapitan Rafał Bereza, strażak z Chełma, zdobył złoty medal w Mistrzostwach Świata na „Najtwardszego Strażaka”.

W dniach 16 – 17 września 2023 roku, reprezentacja polskiej Państwowej Straży Pożarnej wzięła udział w Mistrzostwach Świata na „Najtwardszego Strażaka” w formule FIREFIT.  Zawody odbyły się w miejscowości Sarnia w Kanadzie.

W polskiej drużynie znalazł się funkcjonariusz chełmskiej komendy PSP – kpt. Rafał Bereza, który w kategorii indywidualnej z czasem 1:10,98 został MISTRZEM ŚWIATA.

W konkurencji tandemów, reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej zdobyła złoto, bijąc rekord świata. Dawid Hyżyk i Paweł Leśnicki triumfowali z czasem 1:18:83, który od tej pory jest nowym rekordem świata. Adam Spychała i Rafał Bereza z czasem 1:19:13 zdobyli srebro, uzyskując drugi czas w historii zawodów.

Polska drużyna wystąpiła w składzie:

kpt. Rafał Bereza z KM PSP w Chełmie

kpt. Paweł Leśnicki z KP PSP w Świdnicy

kpt. Mateusz Wesołowski z KP PSP w Drawsku

mł. kpt. Adam Spychała z KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim

st. sekc. Dawid Hyżyk, z KM PSP w Poznaniu.

Wyniki polskich strażaków podczas Mistrzostwach Świata na „Najtwardszego Strażaka” w formule FIREFIT:

– w kategorii indywidualnej reprezentanci Polski zdobyli tytuł mistrza i wicemistrza świata

1. Rafał Bereza z czasem 1:10,98 – MISTRZ ŚWIATA
  2. Adam Spychała (1:14,50) – WICEMISTRZ ŚWIATA

– w tandemie reprezentacja polskiej Państwowej Straży Pożarnej zdobyła złoto i srebro bijąc rekord świata:

1. Dawid Hyżyk i Paweł Leśnicki triumfowali z niesamowitym czasem 1:18:83, tym samym bijąc REKORD ŚWIATA
  2. Adam Spychała i Rafał Bereza z czasem 1:19:13 zdobyli srebro uzyskując drugi czas w historii zawodów

Ponadto, Beata Świderska z reprezentantką Niemiec została Mistrzynią Świata w tandemie kobiet.