Największe bezpłatne warsztaty programistyczne „Koduj z Gigantami” w Hrubieszowie już za nami!

We wrześniu dzieci i młodzież z całej Polski mogą stawiać pierwsze kroki w programowaniu w ramach największych warsztatów programistycznych “Koduj z Gigantami”. W bezpłatnych zajęciach 11-ej już edycji wydarzenia wzięli udział także młodzi mieszkańcy naszego miasta. 11-12 września uczestnicy w Hrubieszowie poznali podstawy programowania i zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

Reklamy

Hrubieszów to jedno z ponad 100 miast w całej Polsce, w którym już najmłodsi mogli spróbować swoich sił w programowaniu, dzięki prowadzonej bezpłatnej akcji edukacyjnej “Koduj z Gigantami”. W trakcie warsztatów, dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lat poznały popularne środowiska i języki programowania. Patronat honorowy nad akcją objęli m.in. Minister Edukacji i Nauki, Centrum GovTech, Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji Janusz Cieszyński, NASK, ORE oraz liczni włodarze miast. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal lubiehrubie.pl.

Jest wiele powodów, aby rozpocząć przygodę z kodowaniem już od najmłodszych lat. Nauka programowania to nie tylko rozwój umiejętności cyfrowych, ale możliwość rozwinięcia kreatywnych umiejętności, a także logicznego i analitycznego myślenia. Zajęcia te mają dobry wpływ na ćwiczenie wyobraźni czy samodzielne radzenie sobie z problemami. Jest to też zdobywanie umiejętności, które w przyszłości otworzą furtkę do jednej z najbardziej perspektywicznych branży, jaką jest branża IT i jej pokrewne. Organizowane cyklicznie warsztaty „Koduj z Gigantami” są właśnie okazją ku temu, aby zdobyć te kompetencje, stawiając pierwsze kroki w świecie programowania.

Reklamy

­

Ponieważ przekrój wiekowy uczestników jest dość spory, organizatorzy zajęć “Koduj z Gigantami” dostosowali program wydarzenia tak, aby był atrakcyjny i wartościowy  dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. 

Młodsi uczestnicy warsztatów mający 7-9 lat wzięli udział w zajęciach z programowania w środowisku Scratch oraz w świecie popularnej i lubianej przez nich gry Minecraft. Nieco starsze dzieci w wieku 10-12 lat mogły natomiast wybrać naukę programowania bloczkowego w Scratchu lub poznać tajniki tworzenia aplikacji mobilnych w środowisku App Inventor. Starsi uczestnicy warsztatów mieli zaś okazję poznać języki programowania, w których na co dzień kodują zawodowi programiści i które należą do na co dzień kodują zawodowi programiści i które należą do najpopularniejszych języków stosowanych obecnie w branży IT, czyli C# i Python.

Miłośników programowania zapraszamy do zapisów na kursy semestralne stacjonarne! Twoje dziecko z nami nauczy się programować gry i aplikacje. Sprawdź ofertę naszych kursów. Pomóż dziecku zdobyć umiejętności, które są na wagę złota na nowoczesnym rynku pracy! 

https://www.giganciprogramowania.edu.pl/zapisz-sie

Programowanie to umiejętność niezbędna w naszej przyszłości, a zaczyna się ona już dziś! Im szybciej dziecko to opanuje, tym łatwiej będzie mu poradzić sobie z zadaniami, które stawia przed nim przyszłość. 

Dlaczego warto zapisać się na kurs semestralny? Przedstawiamy 8 powodów, dlaczego warto wybrać zajęcia w naszej placówce „Giganci Programowania”: 

  1. Lekcje z profesjonalnym trenerem –  programistą
  2. Pracę w małych, kameralnych grupach
  3. Indywidualne podejście trenera do każdego ucznia
  4. Materiały powtórzeniowe oraz nagrania z lekcji po każdych zajęciach
  5. Stały kontakt z mentorem na platformie Discord
  6. Dostęp do prywatnej grupy dla Rodziców, na której prowadzimy webinary oraz wideozebrania
  7. Certyfikat ukończenia kursu
  8. Elastyczną możliwość odrobienia nieobecności

Kolejna edycja bezpłatnych warsztatów odbędzie się już w lutym 2023 roku.  

Więcej informacji o bezpłatnych akcjach oraz kursach programowania można znaleźć na stronie: www.giganciprogramowania.edu.pl

Zapraszamy do zapisów na kursy semestralne z programowania. Informacje TEL. 734 631 615

https://www.facebook.com/giganciprogramowaniahrubieszow

Giganci Programowania

ul. Partyzantów 16/3

22-500 Hrubieszów

­


ZDJĘCIA:

­

info i fot. Giganci Oprogramowania


Zobacz też:

Hrubieszów: Kryta pływalnia tylko za szybą? [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Kryta pływalnia tylko za szybą? [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →