Naklejki z nadrukiem reklamowym, parasole, torby jutowe – sprawdź jak w wyjątkowy sposób zadbać o klienta

W dzisiejszych czasach walka o konsumenta nabrała nowych wymiarów. Nie wystarczy już tylko podarować drobiazg, by zadowolić klienta – chce on otrzymać również produkt jakościowy, który będzie mu służyć przez długi czas. XXI wiek stał się okresem, w którym relacje z klientami są rzeczą nadrzędną dla firm. Żyjemy w świecie opinii, w którym łatwo sprawdzić jak jest się ocenianym przez drugiego człowieka. Postanowiliśmy przygotować artykuł, w którym przedstawimy nowoczesne gadżety reklamowe, które będą kreatywne, zadowolą klienta, jak również mogą mieć przełożenie na twoją opinię w przyszłości.

Reklamy

Naklejki/wlepki

Co prawda naklejki nie są do końca nowoczesnym sposobem na gadżet, który można podarować klientowi, jednak jest on sprawdzony. Warto podkreślić, że jeżeli klient ma rodzinę, dzieci, a to przecież one są jednym z większych beneficjentów takich produktów jak naklejki, to odbiorca będzie mieć poczucie, że troszczysz się również o jego pociechy i tym samym w przyszłości chętnie powróci po twoje produkty czy usługi. Oczywiście, takie naklejki mogą również przydać się klientowi, aby nakleić je na zeszyt.

Zasadnym wydaje się pytanie – co powinno znaleźć się na takiej naklejce/wlepce? Przede wszystkim logotyp. Naklejki z nadrukiem reklamowym i logiem firmy, jeżeli są wykonane estetycznie pod kątem graficznym, to jest to gwarancja zainteresowania klienta. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie również umieszczenie w dolnym rogu naklejki kontaktu do ciebie w postaci firmowego profilu na Facebooku. Reklama jest dźwignią handlu, a w taki sposób można w prosty sposób zwiększać zainteresowanie treściami zamieszczanymi na profilu.

Noże

Z nożem sytuacja jest bardzo prosta – używamy go wszyscy, niezależnie od wieku. Kroimy i smarujemy nim chleb, kroimy owoce, warzywa, mięso itd. Podarowanie swojemu klientowi noża z logo firmy to bardzo dobry ruch, aby nawet podświadomie zakodować mu w głowie wygląd logotypu. Jest to bardzo przemyślany gadżet, który nie dość, że jest oryginalny, to przede wszystkim funkcjonalny, bo tak już wspomnieliśmy, korzystamy z niego cały czas.

Noże nie są drogim gadżetem, więc absolutnie nie ma tutaj mowy o wielkich kosztach, patrząc na to od strony przedsiębiorcy. Decydując się na podarowanie noża, powinieneś mieć świadomość, że istotna jest jakość, bo dzięki niej twój klient będzie mógł przez dłuższy czas zwracać uwagę na firmowe logo, a jeżeli weźmie go w podróż czy też pokaże go gościom, to możesz być pewny, że obrazek na nożu zwróci czyjąś uwagę.

Kalendarze

Kalendarze są popularnym gadżetem, ale ich ewolucja jest wyraźna. Jeszcze wiele lat temu kalendarze firmowe były wielkimi obrazami, na którym był umieszczony obraz, daty oraz logo firmowe. Biorąc pod uwagę, jak zmieniła się reklama przez ostatnie lata, jak Internet wdarł się w tradycyjną reklamę, to jeżeli chcesz się zdecydować na taki produkt, to bez dwóch zdań powinno być na nim duże i zauważalne logo twojej firmy oraz umieszczony profil w mediach społecznościowych. Jeżeli do twojego klienta zawitają goście i zobaczą wielki kalendarz z namiarem twojej firmy, to miej pewność, że dobrze stworzona grafika będzie na nich oddziaływać.

Ciekawym gadżetem jest również kalendarz w formie notesu, w którym to klienci będą mogli zapisywać najważniejsze wydarzenia z dnia, planować oraz zapisywać kontakty. Oczywiście, jest to droższy gadżet, ale szczególnie przydatny dla klienta biznesowego, który będzie pokazywać twój logotyp podczas oficjalnych spotkań ze swoimi współpracownikami.

­

(tekst i fot. mat. partnera / fot.: pixabay.com)