Narzuty na łóżko jednoosobowe

Narzuty na łóżko jednoosobowe chronią pościel przed kurzem i zabrudzeniem. Nie musimy pościeli chować do tapczanu albo trzymać na krześle, gdy łóżko nie ma wnęki na pościel. Przykryta pościel i poduszka ładną narzutą pozostanie czysta i świeża.

Reklamy

Jakie narzuty na łóżko do pokoju nastolatka?

Młodzież lubi korzystać z łóżka nawet w czasie dnia. Nastolatek chętnie na nim odrabia lekcje, czyta książki, tworzy pracę plastyczną itd. Dobrze jest wówczas zaścielić łóżko kolorową narzutą, która uchroni pościel przed zabrudzeniem jej. Zakryta pościel patchworkiem czyni w pokoju ład i porządek. W każdej chwili mogą wejść do pokoju goście.

Narzuty mogą być jednokolorowe lub z motywem ozdobnym. Młodzieżowe łóżko ładnie wygląda, gdy leży na nim pikowana narzuta np. w kolorze ciemnego fioletu z jednej strony a z drugiej czerwonym. W każdej chwili można zmienić wystrój pokoju. Wystarczy tylko wywinąć nakrycie na drugą stronę. Pikowany wzór zapobiega gnieceniu się narzuty.

Narzuty na łóżko jednoosobowe zwykle mają wymiary 160 na 200 cm. Jednak, jeżeli potrzebujemy nakrycia na łóżko do pokoju dziecięcego, gdzie łóżko jest krótsze, możemy poszukać w sklepie mniejszy rozmiar nakrycia. Jeśli nie będzie takiego, nic nie stoi na przeszkodzie, by narzutę podwinąć troszkę na wierzch. Tyle, ile się jej nie mieści na długość. Nabędzie wówczas nieco odmiennego wyglądu. Nikomu to nie będzie przeszkadzać.

Możemy taką osłonkę na łóżko kupić lub samemu szyć. Będą potrzebne do tego celu tkanina bawełniana lub inna cienka, wypełnienie w postaci jednolitej silikonowej watoliny. Jeżeli mamy dobrą maszynę do szycia, damy radę nawet z pikowaniem jej. Jeżeli brak u nas maszyny, możemy zrobić to zupełnie ręcznie, ale wówczas na efekt trzeba poczekać dłużej. Nasza praca będzie trwała wiele godzin.

Jak prać pikowaną narzutę na łóżko jednoosobowe?

Pranie tkaninowej osłony na jednoosobowe łóżko jest zdecydowanie wygodniejsze niż narzuty z małżeńskiego łoża. Z tego drugiego często trzeba korzystać z usług pralni. W przypadku nakrycia na łóżko pojedyncze da radę sobie z upraniem jej nasza własna pralka. Należy ją nastawić na program do prania koca.

Nalewamy do zbiornika w pralce płyn do zmiękczania tkanin, a do szufladki wsypujemy proszek do prania tkanin kolorowych. Po zakończonym praniu i odwirowaniu rozwieszamy narzutę nad wanną lub na balkonie. Szybko wyschnie, nawet tego samego dnia, gdyż materiał, zawarty między warstwami tkanin jest lekki i przewiewny.

Narzuty na łóżko nie trzeba prasować. Wystarczy, gdy będzie schnąć dokładnie rozwieszona bez nieestetycznych zagięć. Dodany do prania płyn zmiękczający zapobiega gnieceniu się tkaniny i rozwieszona sama się wygładzi.

Farby użyte do kolorowania tkanin powinny być dobrej jakości. Wówczas podczas prania kolorowe aplikacje nie spiorą się, a tło nie wyblaknie. W razie plam na narzucie, zanim wrzucimy ją do pralki, musimy plamę polać płynem do mycia naczyń lub specjalnym odplamiaczem do tkanin. Każdy sposób dobry, by później móc wyjąć z bębna czystą i pachnącą narzutę na łóżko jednoosobowe do pokoju nastolatka, dziecka lub singla.

Więcej informacji na stronie https://i-firany.pl/narzuty-na-lozko-do-sypialni

(tekst i fot. mat. partnera)