Nasi na Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Artystycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Buziak 2016”

Wśród wielu zaproszonych do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Artystycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Buziak 2016” artystów, znaleźli się również uczniowie hrubieszowskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

Reklamy

 

Już po raz dziewiąty Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tomaszowie Lubelskim zorganizował Ogólnopolski Festiwal Twórczości Artystycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „BUZIAK 2016”.

Wśród wielu zaproszonych artystów znaleźli się również uczniowie hrubieszowskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Młodzi wykonawcy zaprezentowali fragment klasyki literatury światowej autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego Mały Książę. Utwór ten został wybrany ze względu na jego szeroki kontekst interpretacji.

Pod warstwą bajkowej fabuły znajduje się równie nam bliska treść przedstawiająca prawdy uniwersalne. Mały Książę to opowieść o dorastaniu do miłości, prawdziwej przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Nasi aktorzy postawili widzom pytania dotyczące hierarchii wartości i sensu zacieśniania więzi międzyludzkich.

Na festiwalu znaleźć można było również przepiękne występy wokalne, niezwykle porywające tańce oraz ciekawe występy teatralne. Wśród przyjaznej i pełnej życzliwości atmosfery uczestnicy czuli się jak u siebie w domu. Rywalizacja była bardzo wyrównana, więc wszyscy artyści stanęli na najwyższym podium i zajęli I miejsce.

Pragniemy serdecznie podziękować Dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim oraz wszystkim nauczycielom zaangażowanym w to przedsięwzięcie za ciepłe przywitanie, okazywaną na każdym kroku pomoc oraz niesamowity nastrój panujący w trakcie festiwalu.

 

Zdjęcia:

http://pzpswhrubieszow.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/188616/ogolnopolski_festiwal_tworczosci_artystycznej_osob_z_niepelnospr

 

 

fot. PZPSW