Nasi na Pucharze Świata w Zakopanem

Same skoki narciarskie czy osiągnięcia Adama Małysza powodują, że na Puchar Świata rozgrywany w Zakopanem (i nie tylko) przyjeżdżają tłumy kibiców z całej Polski, z Hrubieszowa również.

Reklamy

Ja wiem o dwunastoosobowej grupie (w tym też kobiety), która wynajęła busa i udała się do „stolicy” Tatr. Tam czekał już na nich pochodzący z Hrubieszowa, jeden z organizatorów tych zawodów, a w latach siedemdziesiątych XX wieku czołowy biegacz kraju (na Akademickich Mistrzostwach Świata Studentów w Rzymie zajął 5 miejsce na 5000 m. – rek.żyć. 13:49, 83 min. w 1976 r.) p. Wiesław Watras.

Nasi kibice w pierwszym dniu podziwiali skoki próbne i kwalifikacje, w następnym skoki próbne i konkursowe. Niestety następny konkurs, kto oglądał w telewizji to wie doskonale, że z powodu wiejącego silnie wiatru został przełożony na następny dzień, co spowodowało, że odbył się bez naszych kibiców, którzy musieli wracać do domu.

Oprócz doznań sportowych, turystycznych i emocjonalnych na pamiątkę pozostały jeszcze zdjęcia, które poniżej można przejrzeć.

Opracował – mak

zobacz zdjęcia >>