Nasz baśniowy, kolorowy, trzeźwy świat

W niedzielę 28 sierpnia Hrubieszowski Dom Kultury zorganizował festyn rodzinny pod nazwą „Nasz baśniowy, kolorowy, trzeźwy świat”, a Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie, przyłączając się do akcji – „Dzień Otwarty Biblioteki”. Wspólnie pożegnano w tym dniu wakacje, a pod koniec imprezy dzieci wypuściły w niebo balony ze swoimi życzeniami.

Reklamy

Hrubieszowski Dom Kultury zaprezentował w czasie festynu prace świetlicy Fikander oraz dzieła, które stworzyły dzieci uczestniczące w cyklu zabaw wakacyjnych pod nazwą „Wędrówki z Gotami”.

Głównymi atrakcjami „Dnia Otwartego Biblioteki” były: konkurs wiedzy z nagrodami, oparty na twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, kiermasz książki dziecięcej i wydawnictw regionalnych, zabawa w zdobywanie medalu odkrywcy biblioteki. Zorganizowano również stoisko, na którym w zamian za głośne przeczytanie fragmentu wybranej książki, można ją było otrzymać na własność. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie przygotowały stoisko plastyczno – modelingowe. Udział w imprezie był też możliwością zwiedzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie, wysłuchania bajek, zapisów do Biblioteki, wymiany wypożyczonych książek, czy bezpłatnego skorzystania z Internetu.

Przez cały czas trwania festynu dzieci zabawiali animatorzy, którzy zorganizowali szereg konkursów. Dostępne były również inne atrakcje: dmuchany zamek do skakania, basen z kulkami, eurobungee, strzelnica karabinków do paintballa z różnymi tarczami.

Festyn stanowił okazję do podziękowań dla wolontariuszy, którzy opiekowali się dziećmi przez okres wakacji, jak i w tym dniu. W czasie imprezy młodzież z hrubieszowskich szkół propagowała też wśród rodziców ideę głosowania na plac zabaw w akcji „100 placów zabaw na 100-lecie Nivea”.

GALERIA: