Naturalne peelingi mechaniczne i enzymatyczne do skóry – jak je wykonywać?

Skóra jest poddawana ciągłym procesom, które negatywnie wpływają na jej kondycje. Starzejemy się, a skóra traci swoją naturalną elastyczność. To szczególnie dotyczy skóry twarzy. Codzienna pielęgnacja pozwoli na utrzymanie odpowiedniej kondycji skóry twarzy, dzięki czemu będzie zadbana, zdrowa i młoda. Najważniejsze jest właściwe oczyszczenie twarzy.

Reklamy

Peeling, czyli kontrolowane złuszczanie naskórka

Podstawowym etapem odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy jest peeling, czyli kontrolowane złuszczanie naskórka. Dzięki temu usuwamy martwy naskórek, poprawiamy mikrokrążenie, odpowiednio dotleniamy skórę. To pozwala nie tylko na właściwe oczyszczenie, ale też na zmiękczenie skóry i wygładzenie jej. Najodpowiedniejsze do codziennej pielęgnacji są peelingi naturalne. Jeśli zastanawiasz się, jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy wybrać, to pomyśl o tych kosmetykach, które nie będą zbyt inwazyjne i nie będą zawierały zbędnej chemii. Twarz jest narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych oraz substancji, które zawierają niektóre kosmetyki do makijażu. Dlatego warto ją oczyszczać tymi preparatami, które nie będą jej dodatkowo obciążały. W peelingu chodzi o oczyszczanie. Naturalne kosmetyki są najodpowiedniejszym wyborem dla każdego typu skóry.

Peeling enzymatyczny dla skóry wrażliwej i suchej

Peeling enzymatyczny jest nowością na rynku, dlatego wiele osób nie wie na czym on polega. Peeling enzymatyczny – jak działa oraz wszystko co musisz o nim wiedzieć? Kto powinien go używać? Peeling enzymatyczny działa dzięki specjalnym enzymom zawartym w składzie kosmetyku. Enzymy w tracie pielęgnacji twarzy rozpuszczają się i w ten sposób złuszczają martwy naskórek. Jest polecany szczególnie dla osób o skórze wrażliwej, ze skłonnością do trądziku. Jest odpowiedni do skóry suchej oraz z problemami naczyniowymi. Nie posiada on drobinek, które naruszają strukturę skóry. Nie trzeba go wcierać, tym samym narażając skórę na zniszczenia. Naturalne enzymy (najczęściej pochodzenia roślinnego) są dodatkowo wzbogacone o cenne dla skóry witaminy i minerały.

Jak wykonać peeling enzymatyczny?

W celu wykonania peelingu enzymatycznego można zwilżyć skórę, ale nie trzeba. Taki peeling można też wykonywać na skórze suchej. Następny etap obejmuje nałożenie kosmetyku na skórę twarzy. Należy omijać okolice ust i oczu. Jeśli chcemy wzmocnić działanie peelingu, to możemy wykonać bardzo delikatny masaż. Preparat należy pozostawić na kilka minut, a następnie spłukać ciepłą wodą. Ten rodzaj peelingu nie jest polecany, jeśli na skórze występują ostre stany zapalne, otwarte rany, owrzodzenia, a także wykwity z wysiękami.

Peeling mechaniczny – wskazówki i zalecenia

To typ peelingu ziarnistego. W peelingu mechanicznym znajdują się odpowiednie drobinki. Mogą to być orzechy, sól, kawa, cukier. Dzięki temu jest on niezwykle skuteczny w ścieraniu zrogowaciałego naskórka, ale niestety przez to bardziej inwazyjny. Z tego względu nie jest polecany do skóry wrażliwej oraz naczyniowej. Dobrze sprawdzi się do skóry normalnej, tłustej albo mieszanej. Jeśli peeling mechaniczny powoduje zaczerwienienia albo zniszczenie skóry twarzy, to warto wypróbować peeling enzymatyczny.

Jak wykonać peeling mechaniczny?

Najpierw należy zwilżyć twarz. Następnie nałożyć preparat na skórę twarzy, z ominięciem wrażliwych miejsc (oczy, usta). Peeling mechaniczny należy wykonywać przez kilka minut poprzez masowanie twarzy okrężnymi ruchami. Dzięki tym delikatnym ruchom oraz drobinkom zawartym w peelingu naskórek się złuszcza, skóra wygładza, a drobne zmarszczki zmniejszają. Ważne, aby ruchy były powolne i dokładne. Nie należy wykonywać ich zbyt mocno, gdyż może to uszkodzić naskórek.

(tekst i fot. mat. partnera)