Nauka w praktyce – młodzi hrubieszowscy radni w Warszawie

8 listopada radni hrubieszowskiej Młodzieżowej Rady Miasta, wzięli udział w konferencji w Warszawie, której tematem były „Miasta dla młodych”.

Reklamy

 

Europolis to jedno z największych w Polsce cyklicznych spotkań na temat rozwoju miast, którego inicjatorami są Fundacja Schumana i miasto stołeczne Warszawa.

Radni Młodzieżowej Rady Miasta z Hrubieszowa, w dniu 8 listopada, wzięli udział w konferencji, której tematem były „Miasta dla młodych”. Młodzież uczestniczyła w panelach, gdzie rozmawiano o wyzwaniach, oczekiwaniach i potrzebach młodych ludzi względem miejsc, w których żyją, dobrych praktykach z zakresu poprawy jakości życia młodych i angażowania ich do współdecydowania o przestrzeni miejskiej.

Po mocnej dawce wiedzy merytorycznej radni, na zaproszenie radnej Miasta Stołecznego Warszawa, Wiceprzewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Agnieszki Borowskiej, którą wspierała Agnieszka Wyrwał – Wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta, mogli poznać miejsce i kuluary działalności warszawskich radnych.

Spotkanie odbyło się w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie na 20 piętrze mieszczą się sale obrad, komisji, miejsca spotkań, gdzie podejmowane są kluczowe decyzje dotyczące stolicy.

To było praktyczne, energetyczne spotkanie, na którym młodzież bez skrępowania mogła zadawać pytania i zwiedzać miejsca pracy warszawskich radnych.

Bardzo dziękujemy paniom Agnieszkom za czas, cierpliwość, przekazaną wiedzę i energię! Jesteśmy umówieni na więcej.

 

tekst – Jolanta Janiec

fot. MRM