Nawierzchnie poliuretanowe – jak wybrać odpowiedniego wykonawcę?

Nawierzchnie poliuretanowe to jeden z najczęstszych wyborów przy budowie boisk sportowych, a także wielu innych obiektów. Decydując się na jej zastosowanie, koniecznie trzeba wybrać odpowiedniego wykonawcę. Jak to zrobić?

Reklamy

Na rynku działa wiele firm, które oferują wykonywanie nawierzchni poliuretanowych. Nie wszystkie zapewniają przy tym usługi doradcze czy też przygotowanie projektu. Nie wszystkie też są w stanie zaproponować odpowiednie rozwiązania, a to klucz do sukcesu.

Profesjonalna firma powinna zaoferować usługi doradcze

Chcąc zastosować na jakimś obiekcie nawierzchnię poliuretanową, nie wystarczy wybrać najlepszych produktów. Konieczny jest też wybór właściwego wykonawcy. Pod tym względem przede wszystkim należy szukać profesjonalnej firmy. Najlepiej takiej, która działa na rynku już długo i ma doświadczenie.

Reklamy

Nawierzchnie poliuretanowe to uniwersalny rodzaj nawierzchni sportowych i nie tylko. Są one niezwykle elastyczne. W zależności od rodzaju zastosowanego podkładu czy też grubości wierzchniej warstwy, mogą mieć nieco inne parametry. To na jaką nawierzchnię się zdecydować zależy od wielu czynników.

Najlepsze firmy działające w branży oferują swoim klientom kompleksowe usługi doradcze. Dobierają rodzaj nawierzchni i jej parametry do tego jakie obiekt ma mieć przeznaczenie, jak intensywna ma być jego eksploatacja, a także jaki jest na nią budżet.

Nawierzchnia musi zostać dostosowana do rodzaju i zastosowania obiektu

Nawierzchnie poliuretanowe mogą być stosowane na różnych obiektach sportowych i rekreacyjnych. Sprawdzają się zarówno przy budowie boisk piłkarskich, jak i boisk do koszykówki, boisk wielofunkcyjnych, kortów tenisowych i bieżni. Coraz częściej są też stosowane na placach zabaw.

Wykonanie nawierzchni tego typu zawsze musi być zgodne z technologią producenta. Przy tym wymaga to dostosowania jej rodzaju do planowanego obiektu i zastosowania. Profesjonalna firma przed wykonaniem usługi będzie analizować istniejące uwarunkowania i dopiero na tej podstawie dobierze właściwe produkty, rozwiązania i parametry techniczne.

Nawierzchnie sportowe muszą spełniać rygorystyczne normy jakościowe. Z tego względu zawsze należy sprawdzić jakich materiałów używa wykonawca i czy nadają się one do zainstalowania na danym obiekcie.

Co z wyceną?

Wiele osób szukając jakiejś firmy, kieruje się cennikiem. Rozwiązanie to nie jest najlepsze z dwóch powodów. Po pierwsze, usługi wykonawców, którzy oferują najniższą cenę, z reguły pozostawiają wiele do życzenia. Bardzo często bazują oni na wątpliwej jakości produktach, a do tego pracują na starym sprzęcie.

Po drugie, niska cena wynikająca z uproszczonego cennika, nie zawsze oznacza, że będzie taka ostatecznie. To ile kosztuje wykonanie nawierzchni poliuretanowej zależy od wielu czynników. Nie tylko od wielkości obiektu, ale również koniecznych do przeprowadzenia prac i zastosowanych produktów. Profesjonalne firmy przygotowują dla swoich klientów szczegółową wycenę, w której uwzględniają je wszystkie.

Kompleksowe usługi naprawy i konserwacji nawierzchni sportowych i boisk – Alpinka

­

(tekst i fot. mat. partnera)