Nie kupuj dolarów w banku. Oszczędź sprawdzając kurs dolara w Internecie

Kupno dolarów przez wiele lat napotykało ogromne trudności. Na szczęście od kilkudziesięciu lat walutę amerykańską można legalnie kupić w wielu miejscach. I tu rodzi się pytanie: gdzie można zrobić to bezpiecznie i korzystnie?

Reklamy

 

Łatwo jest po prostu iść do kantoru stacjonarnego i wymienić złotówki na dolary. Jednak w tym miejscu warto zadać sobie pytanie zarówno o bezpieczeństwo, jak i opłacalność takiego przedsięwzięcia. Możemy uważać, że ten sposób wymiany pieniędzy jest jak najbardziej bezpieczny, bo ani na chwilę nie tracimy ich z oczu, ale tak samo, jak my mamy na oku nasze pieniądze, ktoś inny może mieć na oku nas. Obserwowanie kantorów to jeden ze sposobów złodziei na szybki zarobek. Nie od dziś wiadomo, że bieganie z gotówką po ulicy nie jest bezpieczne. Karty debetowe i kredytowe powstały nie tylko dla wygody, ich głównym celem było właśnie zapewnienie bezpieczeństwa posiadaczom sporej gotówki. Jednak tym, co całkowicie dyskredytuje kantor stacjonarny, jest cena – wysoce niekorzystna zarówno w przypadku kupna, jak i sprzedaży walut.

Bezpieczniej jest kupować dolary bezpośrednio w banku, jednak nawet tam kurs dolara nie jest satysfakcjonujący, zwłaszcza przy dużych i częstych zakupach. Pozornie minimalne różnice kursowe przy większych kwotach zamieniają się w kilkuset złotowe oszczędności lub… nadpłaty. O oszczędności na wymianie walut można przeczytać tutaj: http://www.abcpraca.pl/wymieniasz-waluty-sprawdz-jak-na-tym-zaoszczedzic/

Aby uniknąć przepłacania, warto kupować dolary w kantorach internetowych. Ze względu na niewysokie koszty własne oraz duże obroty, ceny walut w takich miejscach są najkorzystniejsze. Kantory internetowe nie są bardziej niebezpieczne niż bezgotówkowe transakcje bankowe. Oczywiście mowa o dobrych kantorach. Cena co prawda gra zasadniczą rolę przy wyborze e-kantoru, ale nie powinna być jedyny kryterium, które decyduje o zawarciu transakcji. Zanim powierzymy kantorowi online nasze pieniądze, trzeba mu się dobrze przyjrzeć. Wiarygodny kantor internetowy udostępnia w widocznym miejscu informacje o kapitale początkowym, formie prowadzenia działalności, pozwala na łatwy kontakt za pośrednictwem infolinii, przeprowadza transakcje z wykorzystaniem szyfrowania danych, dba o bezpieczeństwo naszych pieniędzy, między innymi znanym z banków sposobem poświadczania zlecenia za pomocą kodu wysyłanego SMS-em. Można go znaleźć w rankingach i porównywarkach kantorów. Jeśli wybrany kantor szczyci się certyfikatami i nagrodami w dziedzinie usług finansowych, jest to dodatkowy argument za skorzystaniem z jego usług.

 

 

fot. mat. sponsora