27 września 2023

Nie masz pracy? Miej ochotę jej szukać

Eksperci przekonują, że w Polsce bezrobocie znacznie się zmniejszyło. Co prawda w niektórych województwach faktycznie jest to zauważalne, niemniej w wielu innych osoby poszukujące pracy nadal borykają się z trudnościami pozyskania etatu. Dorywcze prace zwykle nie są satysfakcjonujące, tym bardziej dla osób, które przez wiele lat poświęcały się nauce, a obecnie muszą pracować nie w swoim zawodzie, tudzież siedząc na tzw. bezrobociu.

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

Brak pracy, to brak dochodów, a co za tym idzie frustracji, która odbija się na własnej samoocenie czy też ogólnym złym samopoczuciu. Nie brakuje również osób, które z tego powodu popadły w depresję. Zamiast ubolewać nad tym problemem, lepszym rozwiązaniem okazuje się być wykorzystanie wszystkich możliwych rozwiązań, które mogą być zbawienne i zmienić dotychczasowe życie. Wbrew pozorom możliwości nigdy się nie kończą. Jeśli ktoś tak uważa oznacza to, iż raczej skończyła się cierpliwość w ciągłym bezskutecznym poszukiwaniu pracy.

Reklamy


Co możemy zrobić?

Pracy możemy szukać zarówno nie ruszając się z domu, jak także w terenie. Pierwsza możliwość, to skorzystanie z ofert w sieci. Każdego dnia na różnych portalach przeznaczonych specjalnie do zamieszczania ogłoszeń pojawia się wiele nowych ofert pracy, np. na portalu Jobsora. Dotyczą one wielu branż i stanowisk. Wystarczy śledzić ogłoszenia, aby wreszcie trafić na tzw. dobry dzień i w efekcie znaleźć zatrudnienie. Drugim rozwiązaniem jest wybór kilku firm, jakie są dla nas interesujące i po ówczesnym przygotowaniu CV udać się na bezpośrednie przekazanie dokumentów. Bywa, że w takich przypadkach mamy możliwość rozmowy z osobą odpowiedzialną za przyjmowanie pracowników, a wywarcie dobrego wrażenia także ma znaczenie. Pytajmy o ewentualną wiedzę na temat wolnych etatów swoich znajomych. Czasami informacja od nich i szybkie działanie z naszej strony sprawia, że w ciągu tygodnia będziemy cieszyć się z nowej pracy. Podnośmy kwalifikacje. Kiedy nasz zawód w obecnych czasach nie koniecznie cieszy się popytem na rynku, dlatego kończąc różnego rodzaju kursy i szkolenia stwarzamy sobie większe szansę na zatrudnienie.

Reklamy


Rezygnacja to krok w tył

Praca sama do nas nie przyjdzie, o czym nie jedna osoba zdołała się przekonać. Rezygnując z poszukiwań pracy, podnoszenia kwalifikacji itp. nie tylko stoimy w miejscu, ale nawet cofamy się w tył. Jest to najgorsza decyzja, jaką możemy podjąć. W związku z powyższym mimo wszelkich trudności na rynku pracy powinniśmy wykorzystać wszystkie możliwości. Jeśli one nie przynoszą rezultatów szukać innych, bądź też rozpoczynać proces od początku. Robiąc cokolwiek w tym kierunku mamy szansę na powodzenie. Z kolei nie robiąc nic zostajemy z niczym. Tylko w nielicznych przypadkach pracodawca osobiście zgłosił się do danej osoby z propozycją zatrudnienia. Są to jednak bardzo rzadkie przykłady, które można zaliczyć do potocznie mówiąc fuksa.

 

fot. mat. sponsora