Nie oddamy wam Telewizji Trwam!

21 kwietnia w Warszawie odbył się marsz poparcia dla Telewizji Trwam. Odbył się on w związku z nieudzieleniem przez KRRiT temu medium koncesji na nadawanie na cyfrowym multipleksie. Do grupy dołączyło kilka osób z Powiatu Hrubieszowskiego jak i z samego Hrubieszowa.

Reklamy

Manifestacja zgromadziła ponad 120 tys. osób z całej Polski z flagami i transparentami. Rozpoczęła się o godz 12:00 na Placu Trzech Krzyży koncertem w wykonaniu Kapeli Znad Baryczy, Orkiestry Wiktoria oraz znanych aktorów: Katarzyny Łaniewskiej i Haliny Łabonarskiej.

Następnie w Kościele Św Aleksandra została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosił biskup drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz. Pod koniec Mszy miało miejsce połączenie telemostowe z przybywającym w USA Ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Po skończonej Eucharystii uformował się pochód, który wyruszył pod kacelarię Prezesa Rady Ministrów, gdzie kolejno przemawiali: szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz inne osoby związane z Radiem Maryja. Póżniej pochód skierował się pod Belweder i przy pomniku Józefa Piłsudskiego przemówiła m.inEwa Stankiewicz – szefowa stowarzyszenia Solidarni 2010, która w ostrych słowach skrytykowała najwyższe władze za uległość wobec Rosji w kwestii dotyczącej Katastrofy Smoleńskiej. Głos zabrali również przedstawiciele Gazety Polskiej, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oraz dziennikarz Wojciech Reszczyński. Pod koniec kopie podpisów pod protestem do KRRiT ponad 2 100 000 zostały przekazane do Kancelarii Prezydenta Polski. W marszu uczestniczyły nie tylko osoby starsze ale również wiele osób młodych. Były także osoby niewierzące.

Na manifestację udała się ponad 60 osobowa grupa z Zamościa i okolic wraz z posłem Sławomirem Zawiślakiem. Do grupy dołączyło kilka osób z powiatu hrubieszowskiego, jak i z samego Hrubieszowa. Po powrocie do Zamościa poseł Zawiślak podziękował wszystkim za udział i została wyrażona wola zorganizowania podobnego marszu w Zamościu.


ŁM