Nie przekupisz policjanta!

Kierowca autobusu oraz jego pasażerka przyczynili się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, który nie dość, że jechał zygzakiem, to potem usiłował przekupić policjantów.

Reklamy

Chwile zgrozy przeżyli pasażerowie autobusu, przed którym przez około 15 minut od pobocza do pobocza jechał samochód marki polonez. Wszystko wskazywało na to, że jego kierowca jest pod wpływem alkoholu.

Jedna z pasażerek widząc, że jej życie i życie innych użytkowników drogi jest zagrożone, nie zastanawiając się długo, z telefonu komórkowego
powiadomiła policję.

Kierowca autobusu również wykazał dużo rozsądku – używając sygnału dźwiękowego zmusił kierowcę poloneza do zatrzymania się i zajechał mu drogę.

Polonezem jechało dwóch mężczyzn, którzy jak gdyby nic się nie stało, wysiedli z auta i poszli w dwie różne strony.

Nie doszli daleko, gdyż zatrzymali ich policjanci.

Jak się okazało, polonezem kierował 49 – letni Tadeusz T. z Czumowa, który miał 3,47 promila zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Towarzyszył mu równie pijany (2,88 promila) kolega.

W trakcie wykonywanych przez policjantów czynności Tadeusz T. nie tylko przyznał się do kierowania samochodem i oddał policjantom kluczyki do
auta, które ukrył w skarpecie, ale i zaproponował im 2 tys. zł w zamian za wypuszczenie go.

Policjanci nie przyjęli łapówki. Teraz Tadeusz T. Odpowie nie tylko za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, ale i za usiłowanie
przekupienia hrubieszowskich policjantów, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

To nie jedyny przypadek próby korupcji, z którym spotkali się w ostatnich dniach policjanci.

36 – letni obywatel Ukrainy zatrzymany do kontroli drogowej w związku z niezastosowaniem się do znaku STOP, na propozycję policjantów wypisania mandatu w wysokości 100 zł odpowiedział swoją propozycją dając 50 zł w zamian za odstąpienie od ukarania. Nie krył zdziwienia, gdy policjanci go zatrzymali.

Tadeusz T. przyznał się do tego, że chciał przekupić hrubieszowskich policjantów oraz do tego, że kierował samochodem w stanie nietrzeźwości.
Wystapiliśmy z wnioskiem o zastosowanie wobec niego dozoru policyjnego.

Obywatel Ukrainy nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Po zapłaceniu 1500 zł poręczenia majątkowego został zwolniony.

Obu mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci: sierż. Remigiusz Prejs, st. sierż. Jarosław Dębczak z KPP Hrubieszów oraz sierż. szt. Stanisław Fila, st. post. Marcin Gołębiowski z PP Trzeszczany, za uczciwość i dobre wyniki w służbie otrzymają od Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie nagrody pieniężne.