Nie tylko „Drzewo Marzeń”!

Grupa „Aktywni na 100 lat” zaprasza na pokaz pierwszej pomocy, warsztaty tworzenia ekologicznych toreb, a najmłodszym dzieciom proponuje zajęcia animacyjne.

Reklamy

 

20 października 2019 roku, w godzinach 12.30 – 16.30 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hrubieszowie (ul. Ciesielczuka 2) zapraszamy na kolejną inicjatywę grupy „Aktywni na 100 lat”. Tym razem przygotowaliśmy dla Was pokaz pierwszej pomocy, warsztaty tworzenia ekologicznych toreb, a najmłodszym dzieciom proponujemy zajęcia animacyjne.

Ważnym elementem naszej imprezy będzie instalacja „Drzewo marzeń”. Na drzewie na terenie HOSiRu zawieszone zostaną zalaminowane kartki z marzeniami, którymi podzielili się z nami mieszkańcy Hrubieszowa i okolic. Planujemy także, wraz z gośćmi, zasadzić 100 drzew, co upamiętniać będzie 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża. Imprezę uświetnią występy lokalnych artystów, a gwiazdą wydarzenia będzie zespół Baflo. Odbywać się będzie także zbiórka do puszek związana z działalnością statutową PCK. Celem inicjatywy jest wzbogacenie oferty kulturalnej miasta, integracja mieszańców oraz poszerzenie wiedzy ekologicznej.

Organizatorami inicjatywy jest grupa wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża działająca w ramach projektu „Aktywni na 100 lat” wraz z patronami: Miastem Hrubieszów, Zespołem Szkół nr 1 w Hrubieszowie, Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Hrubieszowie i Nadleśnictwem Strzelce w Maziarni.

 

Joanna Kornicka, fot. Aktywni na 100 lat