Nie tylko tornister będzie pełny

562 kilogramy produktów żywnościowych oraz 2 tysiące 848 złotych i dwa grosze – to efekt Jesiennej Zbiórki Żywności i Kwesty „Pełny tornister” w Hrubieszowie. Jej organizatorzy ze Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem” właśnie podsumowali akcję, która odbyła się w ostatni piątek i sobotę września.

Reklamy

Dary już zostały przekazane do potrzebujących dzieci i młodzieży ze szkół, biorących udział w zbiórce. 

Przez dwa dni konserwy, ryż, makarony, mąkę i słodycze, a także zeszyty, kredki i inne przybory szkolne zbierało prawie 190 wolontariuszy. Byli wśród nich nie tylko członkowie stowarzyszenia, ale również uczniowie i nauczyciele z hrubieszowskich szkół. W akcję zaangażowali się gimnazjaliści z placówek nr 1,2 i 3, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych.

Miejsca na zbiórkę darów udostępniły: „Kaufland”, „Tesco”, obydwa sklepy „Groszek”, „Lewiatan”, Hurtownia Spożywcza Edmunda Majdera, Hurtownia Mięs i Wędlin Kazimiery Dubiel, a także „Jagiellon”, „Carrefour” oraz sklep Zakładów Mięsnych „Łmeat-ŁukówS.A.”.

Organizatorzy akcji dziękują za hojność wszystkim darczyńcom, a za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki władzom miejskim, placówkom handlowym, a także wolontariuszom i dyrektorom szkół.

Szczególne słowa uznania kierują do: Barbary Brzezickiej, Anny Karkuszewskiej, Marzanny Bednarczuk, Izabeli Czerw, Małgorzaty Dobrowolskiej, a także Marcina Błazuckiego, Konrada Hukowskiego, Piotra Mielnika i Jakuba Zachaja z Jednostki Strzeleckiej 2020 w Hrubieszowie. Podziękowania należą się też strażakom Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, którzy udostępnili pomieszczenia na zgromadzenie darów i Ochotniczej Straży Pożarnej, która nie tylko oddelegowała do zbiórki Marka Szwaczkiewicza oraz Jarosława i Grzegorza Wojtiuków, ale również udostępniła transport. Ulotki i identyfikatory przygotowała drukarnia Anny Jaworskiej w Hrubieszowie. 

źródło: ias24.eu
(fot.Stowarzyszenie „Razem”)