29 maja 2024

Niecodzienna interwencja. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Hrubieszowa uratowali bociana! [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Hrubieszowie, patrolujący łodzią rzekę graniczną Bug, uratowali rannego bociana. Ptak miał trudności z samodzielnym poruszaniem się i nie mógł latać z powodu złamanego skrzydła.

Funkcjonariusze chcąc pomóc boćkowi, natychmiast skontaktowali się z pracownikiem Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Hrubieszowie.

Z uwagi na utrudniony dostęp z brzegu do miejsca, gdzie przebywał bocian, schwytanie ptaka musiało odbyć się z łodzi patrolowej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej, zachowując zasady bezpieczeństwa, odłowili go przy pomocy siatki. Rannego ptaka przekazano pracownikowi Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego, który dalej przewiózł zwierzę do lecznicy.

­- Służba w ochronie granicy państwowej niesie ze sobą wiele wyzwań. To nie tylko ochrona patrolowanego odcinka przed nielegalnym przekroczeniem granicy państwowej, ale również reagowanie na wszelkie nieoczekiwane sytuacje. Fakt niesienia pomocy, jest dla nas źródłem wielkiej satysfakcji – informuje rzecznik prasowy Komendanta Nadbużański Oddział Straży Granicznej kpt. SG Dariusz Sienicki.info i fot. NOSG


Zobacz też:

Hrubieszów: Wyławiali śnięte ryby [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Wyławiali śnięte ryby [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →