Niecodzienna lekcja angielskiego w Staszicu (ZDJĘCIA)

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica już kolejny rok kontynuują udział w międzynarodowym projekcie lekcji online BBC Live Classes, co jest efektem współpracy wydawnictwa Pearson i BBC. 

Reklamy

To wyjątkowa inicjatywa prowadzona na całym świecie, w której uczniowie z różnych krajów spotykają się na wspólnych lekcjach języka angielskiego online. Pearson & BBC Live Classes pozwalają przekonać się, że język angielski naprawdę otwiera drzwi do komunikacji z całym światem. 

18 stycznia 2022 r. uczniowie klasy Id wraz z p. Magdaleną Kamińską uczestniczyli w dynamicznych, pełnych wrażeń i emocji zajęciach pt.: Celebrating Languages, które poprowadził Michael Brand. Sam biegle posługuje się nie tylko językiem angielskim (to jego język ojczysty), ale także francuskim, niemieckim i hiszpańskim. Podczas zajęć opowiedział o swojej pasji językami obcymi. Uczniowie obejrzeli również film o językach obcych, ich znaczeniu oraz popularności, dyskutowali, dlaczego warto uczyć się różnych języków, a także w jaki sposób można to robić poza szkołą.  Najwięcej frajdy sprawiła wszystkim zabawa, w której prowadzący wcielił się w rolę ucznia. Jednym z zadań, które miał wykonać było nauczenie się kilku wybranych wyrażeń po polsku. Udało się.

Warto przypomnieć, że międzynarodowy projekt Pearson i BBC Live Classes zdobył w 2020 roku nagrodę ELTons (English Language Teaching Innovation Awards). Jest to międzynarodowa nagroda przyznawana corocznie przez British Council w zakresie innowacyjności w nauczaniu języka angielskiego.  Nagradzane są projekty edukacyjne, które pomagają w nauce języka za pomocą innowacyjnych treści, metod lub mediów.

­

(info i fot. LO Staszic)


Zobacz też:

Hrubieszów: Konkurs „Staszic online” rozstrzygnięty (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Konkurs „Staszic online” rozstrzygnięty (ZDJĘCIA)


LubieHrubie na Instagramie