Niecodzienne zawody – warsztaty w MCK w Hrubieszowie

20 i 21 stycznia w Młodzieżowym Centrum Kariery w Hrubieszowie odbyły się spotkania z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej. Współpraca z warsztatami trwa już wiele lat, zajęcia odbywają się cyklicznie w siedzibie WTZ oraz MCK.

Reklamy

 

Na wcześniejszych spotkaniach uczestnicy poznali kalejdoskop zawodów, ginące zawody oraz te, które mają przyszłość. Tym razem przyszła kolej na niezwykłe zawody. Wykonywane profesje są zazwyczaj znane i nikogo nie dziwią, jednak są też takie które powodują uśmiech na twarzy bądź zdziwienie.

Na zajęciach odbyła się projekcja filmu „Najdziwniejsze na świecie – Niecodzienne zawody”, który był oglądany z dużym zainteresowaniem. Uczestnicy wraz z prowadzącym wyruszyli w poszukiwanie tego co niezwykłe i  osobliwe.

Poznali kosmicznego wykrywacza zapachów, który pracuje w NASA, najdziwniejszego dostawcę pizzy, który dostarcza je do podwodnych hoteli, tresera pszczół oraz człowieka, który żyje z przerażania ludzi. Na koniec zajęć uczestnicy WTZ, przy pomocy doradcy zawodowego, uzupełnili krzyżówkę o zawodach.Doradca zawodowy

MCK w Hrubieszowie

Malwina Filańska Marcych