29 lutego 2024

Nielegalna plantacja marihuany na terenie Hrubieszowa. Zatrzymano cztery osoby – ZDJĘCIA

Nielegalną plantację marihuany ujawnili na jednej z posesji na terenie miasta hrubieszowscy policjanci. W specjalnie przygotowanym do uprawy tunelu rosło ponad 200 sadzonek konopi indyjskich. Do tej sprawy zatrzymano cztery osoby.

Reklamy

Hrubieszowscy policjanci ustalili, że na terenie jednej z posesji w mieście znajduje się plantacja marihuany. Funkcjonariusze ujawnili w specjalnie przygotowanym do uprawy tunelu ponad 200 sadzonek konopi indyjskich, które były naświetlane i podlewane. Do pielęgnacji roślin wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt.

Do tej sprawy zatrzymano dwie kobiety w wieku 33 i 44 lat z powiatu hrubieszowskiego oraz dwóch mężczyzn w wieku 20 i 22 lat z Hrubieszowa. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu.

Reklamy

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, między innymi uprawy oraz posiadania specjalistycznych przyrządów do nielegalnego wytwarzania środków odurzających. W tej sprawie obecnie toczy się śledztwo. Sadzonki oraz sprzęt do ich uprawy zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Sąd Rejonowy w Hrubieszowie na wniosek Prokuratury zastosował wobec wszystkich zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Według przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę środków odurzających znacznej ilości grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

­

(źródło i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)


Zobacz też:

Hrubieszów: Powstaje miejsce rekreacji nad Huczwą – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Powstaje miejsce rekreacji nad Huczwą – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie