29 września 2023

Nielegalnie przekroczył granicę i podróżując „na stopa” dotarł do Hrubieszowa

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali nielegalnego migranta, który pieszo przekroczył nielegalnie granicę i podróżując „na stopa” dotarł do Hrubieszowa.

Reklamy

 

W dniu 2 listopada funkcjonariusze z Placówki NOSG w Hrubieszowie zatrzymali nielegalnego migranta. Obywatela Sudanu pieszo przekroczył nielegalnie granicę i podróżując „na stopa” dotarł do Hrubieszowa, gdzie został zatrzymany. Mężczyzna nie posiadał dokumentów uprawniających go do pobytu na terytorium RP.

Tego samego dnia funkcjonariusze SG z Placówki w Hrebennem, zatrzymali w rejonie granicy państwa, w powiecie tomaszowskim, dwóch nielegalnych migrantów. Mężczyźni, którzy nielegalnie przekroczyli granicę, wędrowali pieszo w głąb kraju.

Reklamy

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się być obywatele Syrii. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. Do zatrzymania mężczyzn doszło po ujawnieniu śladów na linii granicy państwa. W działaniach wykorzystano psa służbowego, który podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do nielegalnych migrantów.

Zatrzymani mężczyźni w rozmowie z funkcjonariuszami, przyznali, iż wędrowali do Niemiec. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanych czynności administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy.

Reklamy

 

źródło i fot. NOSG