Niepowtarzalny salon dzięki plakatom

Oryginalny i ciekawy wygląd salonu można uzyskać na różne sposoby. Istnieje bowiem wiele rodzajów dekoracji dedykowanych właśnie do tego wnętrza.

Zaproszony przez nas ekspert poleca zwłaszcza jedną z nowocześniejszych opcji – plakaty do salonu. Opowiadając o nich wymienił dużo korzyści tego rozwiązania. Gdy zapytaliśmy go o najważniejsze z zalet, nie wahał się ani chwili z odpowiedzią. Oryginalne plakaty do salonu są ozdobami o niepowtarzalnym charakterze. Cechują je uniwersalność oraz możliwość uatrakcyjnienia otoczenia na wiele sposobów. Dzięki temu dekoracje te sprawdzą się w ramach każdej aranżacji – wyjaśnił nam ekspert. Przekonajcie się sami dlaczego jeszcze warto w salonie sięgnąć właśnie po plakaty.

Nowoczesne plakaty do salonu – geometryczne wzory i minimalistyczne grafiki

https://redro.pl/plakaty/przeznaczenia/do-salonu/

Aktualnie najmodniejsze i najpopularniejsze są salony otwarte, o dużej powierzchni, nierzadko połączone z aneksem kuchennym. Specjaliści doradzają zazwyczaj, aby taką przestrzeń dekorować z umiarem, stawiając na proste, praktyczne rozwiązania. Zdaniem zaproszonego przez nas eksperta plakaty sprawdzą się w takim otoczeniu znakomicie. Zasugerował jednak kilka rodzajów wzorów, na które powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, planując udekorować salon w zgodzie z proponowanym trendem.

Aby uzyskać wrażenie nowocześnie i praktycznie urządzonej przestrzeni, musimy sięgnąć po ozdoby, które spójnie wpiszą się w taki zamysł. Spośród wielu dostępnych opcji plakaty z pewnością są znakomitym wyborem. Duże znaczenie ma jednak ich stylistyka. W otoczenie minimalistyczne rewelacyjnie wpiszą się na przykład plakaty z pastelowymi wzorami geometrycznymi. Z ich pomocą możemy w atrakcyjny i przyjemny dla oka sposób podkreślić kolory już obecne w naszym salonie. Decydując się na ozdoby stonowane pod kątem barw uzyskamy natomiast bardziej surowy klimat. W niemal każdym typie aranżacji doskonale sprawdzają się minimalistyczne ilustracje oraz grafiki. Ich tematykę jesteśmy w pełni w stanie dopasować do naszego gustu oraz dekoracyjnego zamysłu. Osobom niezdecydowanym osobiście zwykle polecam wzory inspirowane pięknem przyrody. Grafiki przedstawiające paprocie, gałązki iglastych drzew czy jesienne liście, malowniczo będą prezentować się w każdym klasycznym salonie – a w szczególności w takim, w którym znajdują się elementy drewnianego wyposażenia.

Kiedy warto sięgnąć po eleganckie plakaty do salonu w ramie?

https://redro.pl/plakaty/

W wielu domach salon pełni funkcję pomieszczenia reprezentacyjnego – czyli takiego, do którego zapraszamy naszych gości. Z tego powodu wielu osobom zależy na tym, aby wnętrze to było urządzone gustownie i ze smakiem. W praktyce musimy więc starannie dobrać odpowiednie, przemyślane dekoracje. W opinii eksperta to przykład sytuacji, w której najlepszym rozwiązaniem będą właśnie plakaty.

– Plakaty, choć niektórym kojarzyć się mogą przede wszystkim z dekoracjami młodzieżowymi, mogą być również utrzymane w znacznie bardziej eleganckiej estetyce. Jak zwykle jest to wyłącznie kwestia wyboru właściwych wzorów. Podczas urządzania stylowego salonu zainteresować powinny nas plakaty w ramach. Co czyni je tak szczególnymi? Prosty zabieg dodania jednokolorowej, pozbawionej ozdób ramy jest w stanie naprawdę mocno wpłynąć na nasz odbiór konkretnego wzoru. Nawet pozornie całkiem zwyczajne zdjęcia krajobrazu lub miejskich zabudowań (a zwłaszcza zabytków!) nabiorą w ten sposób eleganckiego charakteru. Ten efekt możemy wzmocnić dodatkowo wybierając stylowe fotografie lub grafiki utrzymane w sepii lub w czarno-białej kolorystyce. Wzory tego rodzaju wzbogacą dodatkowo salon o wyrazisty akcent retro.

Spersonalizowane dekoracje – plakaty związane z hobby

Jak zauważył już nasz ekspert – plakaty często kojarzą się z dekoracjami luźnymi, którymi dorastający nastolatkowie ozdabiają ściany swoich pokojów. Przeglądając jednak różne dostępne na rynku wzory, natrafiliśmy na sporo takich, które nawiązują do tematów popularnych także pośród osób dorosłych – sportu, motoryzacji, żeglarstwa czy innych naszych codziennych hobby. Zapytaliśmy więc specjalistę, czy tego rodzaju ozdoby także sprawdzą się podczas dekorowania salonu.

– Jak najbardziej tak! Każdy z nas komfortowo i dobrze czuje się w przestrzeni spersonalizowanej, dającej poczucie, iż “jesteśmy u siebie”. Choć po dekoracje bazujące na tym efekcie zazwyczaj sięgamy w trakcie urządzania sypialni lub gabinetu, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby uatrakcyjnić przy ich pomocy wygląd salonu. Plakaty odwoływać się mogą do niemal dowolnej tematyki, a co więcej – są w stanie robić to na różne sposoby. W zależności od naszych preferencji możemy więc sięgnąć po wzory humorystyczne, symboliczne lub takie, które łączą grafiki lub zdjęcia z napisami. Mając do dyspozycji tyle możliwości, bez trudu stworzymy salon idealnie oddający nasz charakter.

(tekst i fot. mat. partnera)