Niereformowalny kierowca

Dzisiejszego ranka policjanci hrubieszowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 28-latka, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że ten sam mężczyzna dwie godziny później ponownie jechał tym samym autem. Wtedy jednak miał już 2 promile alkoholu i jechał bez prawa jazdy. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Reklamy

Dzisiejszego ranka policjanci Wydziału Ruchu Drogowego jak każdego innego dnia patrolowali ulice Hrubieszowa. Tuż po godzinie 7:00 zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej 28-letniego kierującego oplem. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Natomiast pojazd został przekazany trzeźwemu członkowi rodziny kierującego.

Po upływie niespełna 2 godzin ci sami policjanci jadąc jedną z hrubieszowskich ulic, zauważyli ponownie tego samego opla, a za jego kierownicą tego samego 28-latka. Męzczyzna został zatrzymany. Jak się okazało, nie wziął sobie do serca wcześniejszego zatrzymania przez policjantów, wręcz przeciwnie. Podczas badania na zawartość alkoholu, urządzenie wskazało u niego tym razem ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym. Teraz 28-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

***

Źródło:
KPP w Hrubieszowie (E.K.)