„Niespokojna krew” – Cormoran Strike powraca z przytupem!

Do powieści detektywistycznych przyciąga nas tajemnica. W przypadku Cormorana Strike’a czytelników zaintrygowała jednak nie tylko historia, ale i postać samego autora. Jeszcze nie tak dawno nikt bowiem nie wiedział, kim jest Robert Galbraith! Niektórzy mówili, że to wojskowy, dlatego nie może pojawiać się publicznie, inni, że pracuje w ochronie i dlatego nie znamy jego twarzy. I wtedy jedna gafa, zwykła plotka i przez świat jak fala tsunami przetoczyła się wieść, że nie ma Roberta. Galbraith nie istnieje, a za nową serią kryminałów stoi nikt inny, jak uwielbiana na całym świecie J. K. Rowling.

Dociekliwy Cormoran Strike

Co oprócz tajemnicy porywa nas w powieściach? Niezwykły umysł głównego bohatera! Kim zatem jest zatem Cormoran Strike? To olbrzym o nietypowej urodzie, który służył w specjalnym oddziale dochodzeniowym w Królewskiej Żandarmerii Wojskowej w Afganistanie, gdzie stracił część nogi. Okaleczony powrócił do Londynu i zaczął pracować jako prywatny detektyw. Cormoran nie stosuje nowoczesnych metod śledczych, tylko wybiera te tradycyjne, związane z rozumowaniem. Jego wspólniczką jest Robin Ellacott, z którą rozwiązuje liczne zagadki. Jest wnikliwy i nieprzewidywalny, a zarazem niezwykle ciekawy i inspirujący. 

Powrót tajemnic 

J. K. Rowling wydała pod pseudonimem Robert Galbraith cztery książki. Pierwsza z serii „Wołanie kukułki” trafiła na listy bestsellerów, zaraz po ujawnieniu tożsamości Roberta. Kolejne części „Jedwabnik”, „Żniwa Zła” oraz „Zabójcza biel” podbijały serca, czasami je łamały, ale na pewno pozostawały na ustach zagorzałych fanów serii. Teraz czas na piąte spotkanie, które będzie nietypową podróżą w czasie…

Wehikuł czasu – to byłby cud!

Cormoran Strike tym razem zabiera nas do rodzinnej Kornwalii, gdzie podczas wizyty u krewnych, zostaje poproszony o zbadanie sprawy z 1974 roku. Nierozwiązana zagadka sprzed 40 lat? Tym razem wyzwanie może spalić na panewce, jednak detektyw jest zbyt zaintrygowany, aby nie spróbować! Kobieta została wówczas uznana za zaginioną, jednak Strike i Robin zaczynają dochodzić do wniosku, że mają raczej do czynienia z psychopatycznym mordercą niż zwykłym porywaczem. 

W fabułę wkrada się astrologia, zagmatwane uczucia Robin i śmiertelne zagrożenie. Akcja rozwija się powoli, ale trzyma w napięciu przez kolejne 944 strony. Przesłuchujemy świadków, tworzymy swoje koncepcje, czasem sprzyja nam niesamowite szczęście, a innym razem dopada nas pech. Podążamy za parą detektywów i czujemy się częścią tej zagmatwanej historii i kiedy wydaje się, że już coś rozumiemy, jak grom z nieba spada zakończenie, którego nie da się przewidzieć!

Szykujcie wygodne fotele i duże kubki z kawą, bo „Niespokojna krew” w e-księgarni Tania Książka będzie dostępna już wkrótce!

(tekst i fot. mat. partnera)