Niezastąpieni wolontariusze

Hrubieszów

Reklamy

Jak co roku (i tak już od 3 lat) członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie włączyli się w akcję odnawiania zabytkowych nagrobków, wspomagając tym samym Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Cmentarza w Hrubieszowie w szóstej jego kweście.

W niedzielę – 31 października i w poniedziałek – 1 listopada, na cmentarzu przy ul. Kolejowej i Nowej kwestowało ponad 80 osób. Wśród nich: Marta Garbacz, Natalia Zdunek, Małgorzata Buta, Magdalena Czajka, Iga Morda, Aleksandra Kamińska, Angelika Ćwiek, Paulina Siekierka, Maja Pokaluk, Anna Ostasz, które wraz z koordynatorem SKW – p. Beatą Tomaszczuk rozdawały kartki z ilustracjami odnowionych nagrobków. Dzięki funduszom uzyskanym we wcześniejszych kwestach odnowiono 16 nagrobków.

Z informacji Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza wynika, że w tegorocznej akcji uzbierano sumę 10 400 złotych. Cieszymy się, bo na odnowienie czeka kolejnych 12 pomników.

Dziękujemy wolontariuszom naszej szkoły, którzy poświęcili swój czas i przyczynili się do ochrony dziedzictwa hrubieszowskiej kultury.

Beata Tomaszczuk