Noc cudów w Szlachetnej Paczce

To, co działo się na placu przed budynkiem Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie w nocy z 10 na 11 grudnia 2016 roku trudno opisać słowami. Pomimo bardzo późnej godziny, w szkole, która stała się na ten czas magazynem Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów Północ, roiło się od pomagających.

Reklamy

 

Ponad sto trzydzieści osób pomagało w rozładowaniu dwóch tirów z paczkami, które przyjechały z Krakowa z magazynów zastępczych zorganizowanych między innymi dla naszego rejonu. W pół godziny rozładowany został pierwszy tir, w co nie mógł uwierzyć sam kierowca. Darów było tak dużo, że nie pomieściły ich trzy klasy lekcyjne i korytarz.

Tempo rozładunku i ilość osób przerosła wszelkie oczekiwania. Wolontariusze odpowiedzialni za układanie paczek nie nadążali z „kierowaniem ruchem”. Ci cudowni ludzie, którzy pomogli przy rozładunku, bardzo szybko opanowali kierunki paczek.

Wśród pomagających znaleźli się żołnierze z Jednostki Wojskowe w Hrubieszowie, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Hrubieszowa i gminy Hrubieszów, uczniowie oraz wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, rodziny, przyjaciele wolontariuszy i Drużyna Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów Północ.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam podczas rozładunku. To był magiczny czas, można powiedzieć czas cudów. To dzięki Państwu, w niedzielę 11 grudnia mogliśmy zawieźć paczki do rodzin. Dziękujemy za Państwa wielkie serca, które są dowodem, że Paczka w powiecie hrubieszowskim nie tylko łączy Polaków, ale sprawia, że świat staje się piękniejszy.

Drużyna Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów Północ pragnie w tym wyjątkowym, długo wyczekiwanym czasie przedświątecznym życzyć wszystkim pomocnikom tej pamiętnej nocy dużo zdrowia, wielu powodów do radości – tych małych i tych dużych. Życzymy Wam, abyście to Boże Narodzenie 2016 roku spędzili z osobami, które są Wam bliskie – niech to będzie czas pełen miłości, spędzony w rodzinnym gronie, czas odpoczynku i refleksji.

 

 

Wolontariusze i Lider Szlachetnej Paczki

Rejonu Hrubieszów Północ

 


 

Więcej zdjęć:

https://goo.gl/photos/dS8eTBBwSvJfZSVh6