Noc Muzeów 2015 – 16 maja 2015 roku

Już po raz czwarty zapraszamy do odwiedzenia hrubieszowskiego Muzeum im. ks. St. Staszica w nietypowych godzinach. 16 maja, w ramach kolejnej edycji Nocy Muzeów, zapraszamy w godzinach 12.00 – 24.00. Wstęp oczywiście bezpłatny!

Reklamy


  • Będzie to doskonała okazja, by odwiedzić najnowsze ekspozycje czasowe: Wojownik i Księżnicza. Archeologia – medycyna sądowa – sztuka, prezentująca wyniki badań archeologicznych na cmentarzysku sprzed niemal 4000 tys. lat w Rogalinie koło Strzyżowa, oraz połączenie ich z najnowszymi technologiami z zakresu medycyny sądowej.
  • Równolegle w ramach wystawy Mirosław Kuźma. Archeologia i sztuka, prezentowane są barwne ilustracje – m.in. rekonstrukcje nietypowych, makabrycznych średniowiecznych pochówków z Polski i Europy.
  • Po gruntownym remoncie udostępniona została sala poświęcona rodzinie i Dworkowi du Chateu, natomiast stała galeria prac wyjątkowego artysty – Pawła Gajewskiego, również po remoncie, wzbogaciła się o nowy obraz, którego uroczyste odsłonięcie zaplanowane jest na godzinę 19.00.
  • Ponownie zapraszamy do naszych tajemniczych podziemi. Tym razem przygotowaliśmy niewielką, ale bardzo ciekawą wystawę, na której przybliżymy historię starej apteki, która mieściła się niegdyś w dzisiejszej siedzibie Muzeum. 
  • Jak zawsze mamy też coś dla najmłodszych. Od 12.00 – 17.00 zapraszamy dzieci do zajęć plastycznych. Tym razem, używając dziecięcej wyobraźni, spróbujemy zilustrować hrubieszowski zamek, który stał niegdyś na terenie zajmowanym obecnie przez  Dwór du Chateu. 

 

Noc Muzeów w Hrubieszowie oraz w Wiosce Gotów w Masłomęczu, sponsorowana jest przez PGE Obrót S.A.

Zapraszamy!