21 czerwca 2024

Nowa publikacja wydawnicza przy współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Hrubieszowie

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Hrubieszowie przyczyniła się do powstania nowej publikacji wydawniczej pod kątem merytorycznym i praktycznym, autorstwa Pani Marii Duławskiej mgr filologii polskiej, wieloletniego Prezesa Klubu Literackiego w Zamościu i Lublinie, członka Związku Literatów Polskich, który odznaczył poetkę Srebrnym Wawrzynem za dorobek literacki.

Reklamy

Pani Maria to autorka wielu utworów literackich dla dorosłych i dzieci.

Współpraca z poradnią nawiązała się w 2015 r. z Panią Anetą Dyl-Tarnawską psycholog oraz Panią Elżbietą Gronkiewicz pedagog.

Reklamy

Ta pozycja wydawnicza powstała z myślą pomocy dzieciom z trudnościami ortograficznymi i może być pomocą merytoryczną dla psychologów, pedagogów nauczycieli, a także rodziców, by ułatwić zrozumienie i opanowanie zasad ortograficznych.

Metoda Pani Marii Duławskiej ma dodatkową zaletę – terapeuta (pedagog, rodzic) zaprasza dziecko do współpracy, a obsadzenie go w roli bohatera pojedynkującego się z błędami i nadanie jemu kompetencji, zdejmuje z większości dzieci poczucie winy i wstydu wynikające z ich umiejętności. Nauka staje się zabawą, przygodą, a więc opór w pracy nad trudnością jest zdecydowanie mniejszy niż w przypadku klasycznych ćwiczeń, czy też chętnie przez niektórych rodziców praktykowanych dyktand.

Reklamy

Zachęcamy do lektury.


Opracowanie i fot.: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Hrubieszowie