16 czerwca 2024

Nowi policjanci ślubowali. Zasilą również hrubieszowską komendę [ZDJĘCIA]

Dziś, w szeregi lubelskiej Policji wstąpiło 85 nowych funkcjonariuszy. Podczas uroczystego ślubowania policjanci z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadinspektora Artura Bieleckiego otrzymali legitymacje służbowe.

Reklamy

Nowi funkcjonariusze zostali przyjęci do służby w grudniowym naborze. Wśród tej grupy jest 59 mężczyzn i 26 kobiet.

Nowi policjanci zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje.

Reklamy

­

Po ukończeniu szkolenia podstawowego, funkcjonariusze zasilą szeregi komend w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Łęcznej, Łukowie, Parczewie, Puławach, Radzyniu Podlaskim,  Świdniku, Włodawie i Oddziale Prewencji Policji w Lublinie.

Reklamy

W 2022 roku w pięciu naborach lubelska Policja przyjęła do służby łącznie ponad 270 nowych funkcjonariuszy. W tym roku planowane są kolejne przyjęcia, które odbędą się w sześciu naborach: w lutym, maju, lipcu, sierpniu, październiku i w grudniu.źródło i fot. KWP Lublin


Zobacz też:

Hrubieszów: Koncert kolęd w Kościele Św. Mikołaja [ZDJĘCIA, WIDEO]

Hrubieszów: Koncert kolęd w Kościele Św. Mikołaja [ZDJĘCIA, WIDEO]


Zerknij na Instagram →