5 marca 2024

Nowi policjanci zasilą również hrubieszowską komendę [ZDJĘCIA]

Kolejnych 50 funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi lubelskiej Policji. Z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie otrzymali legitymacje służbowe.

Reklamy

Wczoraj, w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, ślubowanie złożyło 50 nowych funkcjonariuszy.

Zostali przyjęci do służby jeszcze w grudniowym naborze. Łącznie w 2023 roku w szeregi lubelskiej Policji przyjęto 308 funkcjonariuszy.

Reklamy

Wśród grupy nowych policjantów jest 37 mężczyzn i 13 kobiet. Funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje.

Czytaj: Potrzebna krew dla żony żołnierza hrubieszowskiego pułku!

Młodzi policjanci po ukończeniu szkolenia podstawowego będą wypełniać słowa złożonej roty ślubowania w codziennej służbie dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny.

Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend: w Biłgoraju, Chełmie, Hrubieszowie, Janowie Lubelskim, Krasnymstawie, Kraśniku, Lublinie, Łęcznej, Łukowie, Puławach, Rykach, Świdniku, Tomaszowie Lubelskim, OPP w Lublinie oraz KWP w Lublinie.

W tym roku planowane są kolejne przyjęcia, które odbędą się w sześciu naborach – w marcu, kwietniu, lipcu, wrześniu, październiku i w grudniu.

Informacje o przebiegu procedury rekrutacyjnej, warunkach, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem oraz wymaganych dokumentach rozpoczynających dobór, można uzyskać w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przy ulicy Narutowicza 73, pod numerem 47 811-46-55.

Zobacz też:

Hrubieszów: Policjanci apelują, aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne!

Zerknij na Instagram →źródło i fot. KWP Lublin