Nowoczesna wieża spadochronowa w koszarach hrubieszowskiego pułku

29 sierpnia na terenie 2 Pułku Rozpoznawczego został oddany do użytku budynek suszarni spadochronów wraz z wieżą spadochronową, ścianą do nauki podstawowych technik wspinaczki skałkowej oraz symulatorem technik linowych.

Reklamy

 

W przekazaniu obiektu uczestniczyli: przedstawiciele RZI Lublin, 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu, 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego jako przyszłego użytkownika oraz wykonawca obiektu.

Wieża spadochronowa będzie użytkowana przez Sekcję Zabezpieczenia Spadochronowo – Desantowego oraz pododdziały dalekiego rozpoznania do treningu praktycznych czynności skoczka spadochronowego, od momentu oddzielenia się od pokładu statku powietrznego do lądowania, jak również czynności skoczka podczas sytuacji awaryjnych.

Wysokość wieży i długość lin zjazdowych umożliwia symulację skoku zarówno z wolnym, samoczynnym, jak i kombinowanym systemem otwarcia.

Suszarnia jako jedyny tego typu obiekt w Wojskach Lądowych służyć będzie do wietrzenia spadochronów oraz suszenia ich po wykonanych skokach do wody. Zastosowane urządzenia klimatyzacyjne pozwalają uzyskać odpowiednią wilgotność spadochronów potrzebną do przechowywania sprzętu w magazynie i właściwe wietrzenie przed ułożeniem do skoku.

Ponadto Sekcja Wychowania Fizycznego i Sportu Pułku będzie realizować na tym obiekcie zajęcia z nauki wspinaczki skałkowej, technik ratowniczych oraz zjazdowych technik linowych.

 

Zdjęcia>>

 

Tekst i zdjęcia: 2. hpr