Nowoczesna wieża spadochronowa w koszarach hrubieszowskiego pułku

29 sierpnia na terenie 2 Pułku Rozpoznawczego został oddany do użytku budynek suszarni spadochronów wraz z wieżą spadochronową, ścianą do nauki podstawowych technik wspinaczki skałkowej oraz symulatorem technik linowych.

Reklamy

 

W przekazaniu obiektu uczestniczyli: przedstawiciele RZI Lublin, 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu, 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego jako przyszłego użytkownika oraz wykonawca obiektu.

Wieża spadochronowa będzie użytkowana przez Sekcję Zabezpieczenia Spadochronowo – Desantowego oraz pododdziały dalekiego rozpoznania do treningu praktycznych czynności skoczka spadochronowego, od momentu oddzielenia się od pokładu statku powietrznego do lądowania, jak również czynności skoczka podczas sytuacji awaryjnych.

Reklamy

Wysokość wieży i długość lin zjazdowych umożliwia symulację skoku zarówno z wolnym, samoczynnym, jak i kombinowanym systemem otwarcia.

Suszarnia jako jedyny tego typu obiekt w Wojskach Lądowych służyć będzie do wietrzenia spadochronów oraz suszenia ich po wykonanych skokach do wody. Zastosowane urządzenia klimatyzacyjne pozwalają uzyskać odpowiednią wilgotność spadochronów potrzebną do przechowywania sprzętu w magazynie i właściwe wietrzenie przed ułożeniem do skoku.

Ponadto Sekcja Wychowania Fizycznego i Sportu Pułku będzie realizować na tym obiekcie zajęcia z nauki wspinaczki skałkowej, technik ratowniczych oraz zjazdowych technik linowych.

 

Zdjęcia>>

 

Tekst i zdjęcia: 2. hpr