Nowoczesne łóżka medyczne w hrubieszowskim szpitalu – ZDJĘCIA

93 nowoczesne łóżka elektryczne wyposażone w komfortowe materace, w tym 34 z materacami przeciwodleżynowymi trafiło do Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie. To profesjonalny, specjalistyczny sprzęt medyczny, który przystosowany jest do oddziałów intensywnej terapii. Ich wartość to ok. 930 tysięcy złotych. W hrubieszowskiej placówce łóżka zostały rozdzielone pomiędzy wszystkie oddziały, jako doposażenie sal dla pacjentów.

Reklamy

Do Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie w dniach 17, 18 i 22 marca dostarczono 93 profesjonalne, wielopoziomowe łóżka medyczne. Tym samym na 340 łóżek, którymi dysponuje hrubieszowska placówka, niemal 1/3 mogła zostać w ostatnich dniach wymieniona.

Jakiś czas temu wymienionych zostało już kilkadziesiąt łóżek dla Pacjentów, a już wkrótce do placówki trafi kolejna dostawa kilkudziesięciu nowoczesnych łóżek.

W ten sposób, sukcesywnie wymieniane jest wyposażenie sal Pacjentów, które w części pochodzi z czasów powstania placówki. Profesjonalne łóżka medyczne, które trafiły do placówki w ciągu ostatnich kilku dni, zostały już zainstalowane na wszystkich oddziałach.

Komfort Pacjentów

Dzięki staraniom dyrekcji hrubieszowskiej placówki, pozyskano nowoczesny sprzęt. Łóżka zostały przekazane przez Agencję Rezerw Materiałowych i dostarczone przez Lubelski Urząd Wojewódzki. Łączna wartość nowych łóżek to kwota ok. 930 tys. złotych. Koszt jednego łóżka szacuję się na ok. 10-12 tys. zł.

Przywiązujemy najwyższą wagę do bezpieczeństwa i komfortu naszych Pacjentów, dlatego chcemy zapewnić im także wysokiej jakości elektryczne łóżka medyczne, które są wygodne, funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Nowe łóżka spełniają wymogi łóżek dla oddziałów intensywnej terapii, co oznacza, że są przystosowane dla potrzeb najciężej chorych Pacjentów. W naszym szpitalu łózka rozdysponowaliśmy na wszystkie oddziały lecznicze, jednak w pierwszej kolejności zaopatrujemy wyremontowane oddziały, zapewniając maksymalny komfort dla Pacjentów. Docelowo, chcemy wymienić wszystkie łózka, sukcesywnie pozbywając się reliktów przeszłości, czyli łóżek pamiętających początki naszego szpitala – mówi lek. med. Dariusz Gałecki, dyrektor Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie i dodaje:– Dbamy o to, aby nasza placówka była miejscem nowoczesnym z profesjonalnym sprzętem medycznym. Bardzo dziękujemy za wsparcie Agencji Rezerw Materiałowych i Lubelskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu oraz wspólne działanie.

Profesjonalne łóżka medyczne

Do Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie trafiło 25 hiszpańskich łóżek szpitalnych GALAXY II oraz 68 sztuk łóżek szpitalnych ARJO Enterprise 5000 X ze Szwecji. Są to elektryczne łóżka wielopoziomowe, spełniające szereg funkcji. Przede wszystkim zapewniają komfort i wygodę Pacjentom oraz spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. Łóżka te ułatwiają również pracę personelowi podczas leczenia i pielęgnacji Pacjentów. Wyposażone są w ergonomiczne materace, w tym 34 łóżka mają specjalne materace przeciwodleżynowe o specyficznej budowie, która zapewnia nieruchomemu Pacjentowi ruch, stymulujący pracę tkanek. Charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją i intuicyjnym sterowaniem oraz łatwość użytkowania – Pacjent może zmieniać pozycje ciała zarówno na wysokości pleców, jak nóg. Personel może również z łatwością ustawić łóżka do pozycji krzesła kardiologicznego.

Hrubieszowska placówka wciąż się rozwija i podejmuje kolejne inicjatywy, aby podnosić jakość świadczeń medycznych.  Warto przypomnieć, że w lutym została przeprowadzona pionierska operacja endoprotezy barku z zastosowaniem nowoczesnej konstrukcji ProSpon-Sosna III, natomiast w marcu wykonano wysokospecjalistyczny zabieg wideotorakoskopii płuca. W lutym zakończył się remont Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Aktualnie, dobiegają końca również remonty dwóch oddziałów szpitalnych, które już wkrótce zostaną zaopatrzone w nowoczesne wyposażenie i udostępnione do dyspozycji Pacjentów w jeszcze lepszej jakości.


(info i fot. SP ZOZ Hrubieszów)


Zobacz też:

Nowy dyrektor w hrubieszowskim szpitalu?

Nowy dyrektor w hrubieszowskim szpitalu?

 

LubieHrubie na Instagramie