Nowy aparat RTG dla hrubieszowskiego szpitala

Władze powiatu hrubieszowskiego zawarły w dniu 20 grudnia umowę na zakup nowego aparatu RTG dla hrubieszowskiego szpitala.

Reklamy

 

Starosta Hrubieszowski Maryla Symczuk wraz z Wicestarostą Hrubieszowskim Wojciechem Sołtysiakiem, w imieniu Powiatu Hrubieszowskiego, zawarli w dniu 20.12.2019 r. umowę z firmą 4Rad sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Warszawie, reprezentowaną przez Piotra Skorka – Prezesa Zarządu, na zakup aparatu RTG dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie.

W wyniku otrzymanej dotacji celowej z rezerwy ogólnej budżetu państwa w 2019 na dofinansowanie tego zadania, w dniu 8 listopada Wojewoda Lubelski zawarł umowę z Powiatem Hrubieszowskim na kwotę 1 miliona złotych, która pozwoliła na zakup nowoczesnej aparatury rtg.

Został zakupiony jednomodułowy, wielofunkcyjny, zdalnie sterowany zestaw rtg klasy telekomando OPERA SWING, do bezpośredniej cyfrowej radiografii i fluoroskopii z płaskim panelem cyfrowym, wraz z dodatkowym wyposażeniem, stitchingiem i adaptacją pomieszczeń pracowni RTG oraz kontrolą jakości.

Uruchomienie urządzenia pozwoli na wielozadaniowe zdalne sterowanie stołu i realizuje kompletną i zoptymalizowaną fluoroskopię i radiografię z użyciem płaskiego panelu detektora cyfrowej i bezpośredniej diagnostyki rtg. Urządzenie łączy funkcje telekomanda i zestawu kostno – płucnego oraz zestawu do zastosowań interwencyjnych.

Aparat RTG posiada funkcjonalną architekturę stołu, która pozwoli wykonać wszystkie aplikacje fluoroskopii i radiografii włącznie z tymi, jakie występują przy nagłych wypadkach i procedurach interwencyjnych.

Urządzenie jest niezbędne do funkcjonowania w 2020 r. pracowni RTG hrubieszowskiego szpitala. Dotychczas funkcjonujący aparat nie otrzymał certyfikatu korzystania i nie może być stosowany.

Odbiór nowej aparatury odbył się 29 grudnia 2019 roku.

Mieszkańcy Powiatu Hrubieszowskiego mają zapewnienie, że usługi z wykorzystaniem tego sprzętu będą wykonywane w zbliżającym się 2020 roku.

 

info i fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie