O czym nie wolno zapomnieć aranżując łazienkę dla kobiety?

W łazience spędzamy stosunkowo dużo czasu. Szczególnie dobrze wiedzą o tym kobiety. Dlatego warto jest przemyśleć jej aranżację właśnie z myślą o damskich potrzebach.

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

Wielkie lustro

W każdej kobiecej łazience znaleźć musi się wielkie lustro. Takie, w którym nie tylko można się przejrzeć, ale które pozwoli na przygotowanie się do każdego wielkiego wyjścia i co rano przed pracą. Lustro, przy którym zrobieniu makijażu i ułożenie włosów będzie dużo łatwiejsze. W nowoczesnych łazienkach popularne są lustra bez ram, z dodatkowym oświetleniem wzdłuż brzegów (Dostępne np. w ofercie KOŁO www.kolo.com.pl/produkty/meble-i-inne/lustra-i-szafki-z-lustrem). Są one nie tylko funkcjonalne, ale i eleganckie, dzięki czemu korzystnie wpłyną na wystrój całej łazienki.

Lampy

Kolejną kwestią, którą w kobiecej łazience nie sposób pominąć jest oświetlenie. Można zainwestować właśnie w takie, w jakim wspomniano powyżej – wbudowane w lustro, podświetlające je, ale warto też wyposażyć łazienkę w cały system lamp. Po pierwsze, podczas długich, relaksujących kąpieli w wannie niezbędne będzie światło przytłumione, nastrojowe. Nie nadaje się ono jednak zupełnie, kiedy chcemy zrobić makijaż – w tym wypadku konieczne jest takie oświetlenie, które będzie naturalnie i równomiernie obejmować każdą część twarzy. Dlatego najlepiej jest, jeśli w łazience znajdzie się główne źródło światła, najlepiej z regulacją jego natężenia i do tego dodatkowe oświetlenie wokół lustra.

Półeczki

Półki, na których można umieścić wszelakiej maści słoiczki, pudełeczka i buteleczki są w kobiecej łazience niezbędne. Powinny być wytrzymałe, ponieważ będzie na nich prawdopodobnie stać sporo przedmiotów. Dobrze jest także wyposażyć je w organizujące przestrzeń pojemniki, które pozwolą posegregować różnego rodzaju kosmetyki, tak, aby łatwiej było je później znaleźć.

Świeczki i bąbelki

Abstrahując od mebli i urządzania łazienki, warto pamiętać o drobiazgach, które sprawią, że w łazience będziemy też szukać wyciszenia i relaksu. Zapachowe świece oraz zestaw soli i płynów do kąpieli, to coś co dobrze jest mieć w łazience zawsze pod ręką. Nigdy nie wiadomo, kiedy akurat będziemy mieć za sobą ciężki dzień. Warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju kosmetyki – o działaniu orzeźwiającym, uspokajającym i wyciszającym. Aromaterapia od jakiegoś czasu jest coraz bardziej doceniana.

Wanna oraz prysznic

Nawiązując do wszystkich powyższych pomysłów, warto zauważyć, że wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepiej w łazience zainstalować kabinę prysznicową czy wannę. W przypadku łazienki kobiecej odpowiedź jest oczywista – przyda się jedno i drugie. Wanna to oczywiste miejsce relaksu po długim dniu, pod prysznic z kolei zawsze chętnie wskakujemy rano, kiedy jeszcze w biegu chcemy się odświeżyć.

Urządzając łazienkę, z której ma korzystać kobieta dobrze jest zorganizować ją w taki sposób, aby była funkcjonalna, a zarazem charakteryzowała się przyjemną atmosferą.

 

fot. materiał sponsora