O czym nie zapomnieć, kompletując zestaw do paznokci hybrydowych?

Co powinno znaleźć się w twojej domowej kosmetyczce, gdy chcesz rozpocząć przygodę z manicure’em hybrydowym? Zanim przystąpisz do malowania, niezbędne jest poniesienie pewnej inwestycji i zakup akcesoriów, bez których hybryda nie ma prawa się udać. Pierwszy zestaw do paznokci hybrydowych nie musi być bardzo rozbudowany, jednak nie może w nim zabraknąć konkretnych elementów. 

Reklamy

Wybierając pierwszy zestaw do hybryd, warto zdać się na wiedzę specjalistów i kupić jeden ze starterów, jakie możemy znaleźć w sklepach internetowych. Ich zawartość będzie zależeć od tego, czego aktualnie potrzebujesz, ale także od zasobności twojego portfela. Nie warto od razu wydawać majątku na akcesoria, które nie są niezbędne na początku przygody z hybrydą, jednak dobrze jest zwrócić uwagę na to, by zarówno sprzęt, jak i kosmetyki były dobrej jakości. 

Zestaw do hybrydowych paznokci – co powinno się w nim znaleźć?

Do nakładania manicure’u niezbędny jest komplet lakierów hybrydowych, czyli baza, lakier kolorowy oraz top. Wszystkie produkty są równie ważne i współdziałają ze sobą w ten sposób, by hybryda została na twoich paznokciach przez dedykowane kilka tygodni. Na początku nie warto pomijać żadnych etapów i skupić się na nauce, a z pewnością w przyszłości będziesz mogła rozpocząć eksperymenty z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Akcesorium, bez którego lakier nie uzyska pełni swoich właściwości, to lampa LED służąca do utwardzania nałożonych na paznokcie kosmetyków. O trwałości hybrydy decyduje czas naświetlania, ale także moc światła, dlatego nawet jeśli zamierzasz pracować tylko w domowych warunkach, lepiej jest postawić na profesjonalny sprzęt i wybrać lampę o mocy co najmniej 48 W.

Lampa LED – podstawowe akcesorium do robienia hybrydy

W startowym zestawie do paznokci hybrydowych powinien znaleźć się także płyn odtłuszczający, którym oczyścimy płytkę z naturalnej warstwy tłuszczu oraz pyłków, które pojawią się podczas jej piłowania i matowienia. Do tych dwóch etapów przyda się dobry pilnik, przy pomocy którego nadamy odpowiedni kształt naszym paznokciom. Przed nałożeniem bazy należy również delikatnie zmatowić płytkę, bo na chropowatej powierzchni lakier będzie trzymał się mocniej i dłużej. Uważaj jednak, by nie zrobić sobie krzywdy. Wystarczy kilka ruchów, żeby dłonie były dobrze przygotowane. 

Zestawy do hybrydy dla mniej i bardziej zaawansowanych

Jeśli posiadasz już podstawowe akcesoria, możesz wybrać w dowolnym sklepie z akcesoriami do manicure’u komplet lakierów hybrydowych. Na początku dobrze jest zdecydować się na jaśniejsze odcienie. Dzięki temu niedociągnięcia nie będą tak mocno rzucały się w oczy, jak w przypadku krzykliwych kolorów. Jeśli twoje paznokcie reagują alergicznie na klasyczną hybrydę, a nie chcesz zrezygnować z manicure’u, postaw na komplet delikatnych lakierów, których możesz używać po uczuleniu. W sklepach dostępne są również zestawy do paznokci hybrydowych dla zaawansowanych – potrzebujesz frezarki lub mocnej lampy? A może chcesz całość spakować w profesjonalny kuferek? Zobacz, co proponuje np. sklep Cosmetics Zone.

Na początku przygody z lakierami hybrydowymi warto postawić na jaśniejsze odcienie

Niezależnie od tego, czy rozpoczynasz dopiero swoją przygodę z hybrydą, czy chcesz rozwijać swoje umiejętności, warto postawić na  gotowe zestawy hybrydowe, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne produkty i akcesoria. Są one dobrym wyborem, bo dzięki nim nie tylko zaoszczędzisz, ale także… o niczym nie zapomnisz. I daj się przekonać, że hybryda wykonana w domu może wyglądać równie pięknie, jak po wyjściu z profesjonalnego salonu.

­

(tekst i fot. mat. partnera)