O zachodzie… „W muzycznym ogrodzie”

Wszystko, tylko nie mikrofon – żartowała p. Stanisława Burda, która przedstawieniem swoich wierszy rozpoczęła koncert muzyki klasycznej, sakralnej i popularnej, dedykowany mieszkańcom Hrubieszowa i ziemi hrubieszowskiej w HDK, dnia 27 kwietnia 2008 roku.

Reklamy

Wystąpili młodzi artyści ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Hrubieszowie: Alicja Chrząstek, Klaudia Koniec, Mateusz Wiater, Artur Mirocki, Rafał Ciesielczuk oraz Emil Musielak (uczeń Zespołu Szkół nr 1) przygotowywani przez p. Romana Gumielę.

Pojawiły się min.: wykonania utworów F. Schuberta, W. A. Mozarta i R. Rynkowskiego.

Gościem specjalnym był p. Marcin Walkowicz – prezenter radiowy, organista i artysta z Tarnowa. Publiczność podziwiała w Jego wykonaniu min.: „Ave Maria”, „Na skrzydłach wiary” , „Warto” ( „…warto trwać/warto być/przeżyć kilka cudownych chwil…”).

Estetyzm i interpretacja na najwyższym poziomie oraz perfekcyjny warsztat wokalny to chyba najlepsze określenia recitalu tego skromnego artysty.

Koncert udowodnił, że muzyka poważna ma różne oblicza i może zachwycić nawet tych, którzy na co dzień jej nie słuchają. Wykonawcom gratulujemy pasji, wrażliwości i udanego występu!

Opr.: Daniel Buchowiecki

zobacz zdjęcia >>