O życiu bez lukru – spotkanie autorskie z Teresą Moniką Rudzką – ZDJĘCIA

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki zorganizowała w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek spotkanie online z lubelską pisarką i recenzentką Teresą Moniką Rudzką.

Reklamy

Swoją przygodę z literaturą autorka rozpoczęła od pisania do kobiecych magazynów. Jej pierwsza powieść pt „Bibliotekarki” trafiła na półki księgarskie w 2010 r. Następnie ukazały się: „Singielka”, „Kuzyneczki”, „Zawsze będę Cię kochać”, „Wszystkie dżinsy M.”, „Ona przyszła ostatnia”, „Świtezianki”, „Na karuzeli” oraz „Carska droga” i mająca swoją premierę w lutym 2021 r. książka „Mogło być gorzej”.

Powieści bohaterki spotkania nie są szablonowe. Mimo poważnej tematyki okraszane są dawką czarnego humoru i często nutą romansu.

Podczas spotkania autorka promowała swoją najnowszą powieść pt. „Mogło być gorzej”. Opowiadała o początkach swojej kariery pisarskiej, tajemnicach warsztatowych związanych również z procesem twórczym i dalszych planach wydawniczych. Wyjaśniła, dlaczego w swoich książkach porusza trudne tematy natury ludzkiej, relacji rodzinnych, choroby, czy śmierci: Piszę o sprawach, które znam, które czuję, których doświadczam.

(info i fot. Biblioteka Pedagogiczna Hrubieszów)


Zobacz też:

Hrubieszów: Dyrektor SP ZOZ Alicja Jarosińska w sprawie opłat za praktyki studentów

Hrubieszów: Dyrektor SP ZOZ Alicja Jarosińska w sprawie opłat za praktyki studentów


LubieHrubie na Instagramie