Obchody „Światowego Dnia Bez Papierosa” w SP nr 1

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W związku ze zbliżającym się „ŚWIATOWYM DNIEM BEZ PAPIEROSA”, w dniu 19.05.2009 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie odbył się apel profilaktyczny, poświęcony profilaktyce antynikotynowej.

W apelu uczestniczyli uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami.

Pogadankę z pokazem multimedialnym oraz quiz wiedzy pod wspólną nazwą „Papieros – wróg zdrowia”, przeprowadziły panie: Marta Kuczyńska (pedagog szkolny) oraz Iwona Kalbarczyk (pielęgniarka szkolna).

Przedstawiciele poszczególnych klas, za udział w quizie wiedzy o szkodliwości palenia papierosów, otrzymali pamiątkowe dyplomy i gadżety reklamowe, w tym gadżety kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Byli to następujący uczniowie:
Marcin Mączka, kl. IV a
Tomasz Mazur, kl. IV b
Agata Bartnik, kl. IV c
Magdalena Kazan, kl. V a
Izabela Mołdoch, kl. V b
Karol Pogwizd, kl. V c
Joanna Czuwara, kl. VI a
Bartosz Kubik, VI b
Dawid Jankowski, kl. VI c

Podczas apelu nastąpiło wręczenie dyplomów klasom nagrodzonym w szkolnym konkursie na gazetkę profilaktyczną.

Komisja konkursowa w składzie: p. dyrektor Edyta Kucharska. p. Marta Kuczyńska, p. Iwona Kalbarczyk, Aleksandra Lizun (przewodnicząca szkoły), Mateusz Kucharski (zastępca przewodniczącej szkoły) przyznała:
I miejsce klasie VI b – wych. p. Małgorzata Szumiata
II miejsce klasie VI c – wych. p. Edyta Miller- Wiatrowska
III miejsce klasie VI a – wych. p. Anna Suwała.

Działania podejmowane przez szkołę w ramach kampanii ZTU, w tym profilaktyka antynikotynowa, mają na celu uświadomienie uczniom, jak zgubnym nałogiem jest nałóg palenia papierosów i jak wielkie szkody przynosi on dla organizmu człowieka.
Uczniowie, którzy są tego świadomi i znają korzyści wynikające z pozostawania „wolnym od nałogów”, to uczniowie, którzy nigdy nie sięgną po papierosa.

tekst i foto
Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie