Objazdowy Punkt Szczepień hrubieszowskiego szpitala rusza w drogę – ZDJĘCIA

W trosce o zdrowie mieszkańców, Szpital Powiatowy w Hrubieszowie aktywnie uczestniczy w akcji promowania szczepień przeciw COVID-19. Aby ułatwić im bezpieczny i szybki dostęp do szczepionki, szpital wraz z władzami regionu oraz instytucjami pozarządowymi zrealizuje akcję szczepień podczas lokalnych festynów, gdzie pojawi się karetka pogotowia, która będzie pełnić funkcję Mobilnej Jednostki Szczepień.

Reklamy

Chcąc dotrzeć do jak najszerszego grona osób, hrubieszowski szpital zdecydował się podjąć bezinteresowną współpracę z wójtami gmin powiatu hrubieszowskiego, Kołami Gospodyń Wiejskich oraz poszczególnymi jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych. Wspólnie będą realizować inicjatywy w ramach Narodowego Programu Szczepień pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów o nazwie „SzczepimySię z KGW” oraz „SzczepimySię z OSP”.

– Nasz szpital jako priorytet stawia zdrowie swoich Pacjentów, ale również wszystkich mieszkańców naszego powiatu i jego okolic. Wiemy, że nie wszystkim udało się jeszcze zapisać na szczepienie, dlatego chcemy maksymalnie ułatwić im do niego dostęp. Mamy nadzieję, że okoliczności lokalnych festynów, jednodawkowa szczepionka oraz brak konieczności wcześniejszych zapisów wpłyną pozytywnie na frekwencję w punktach szczepień – mówi Alicja Jarosińska, p. o. Dyrektora SP ZOZ w Hrubieszowie i dodaje: – Cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę z wójtami, KGW oraz OSP. Jesteśmy otwarci na dalsze, wspólne działanie dla dobra mieszkańców.

Reklamy

Wszyscy chętni mogą zgłosić się do Mobilnego Punktu Szczepień w specjalnie przystosowanej do tego karetce pogotowia hrubieszowskiego szpitala. Szczepienia realizowane będą w: Obrowcu, Mołodiatyczach, Trzeszczanach, Kosmowie i Brodzicy, w trakcie odbywających się tam lokalnych festynów. Dodatkowo w Przewodowie – na czas tamtejszego festynu – zorganizowany zostanie tymczasowy punkt szczepień na terenie Domu Kultury. Szczepienie przeciwko COVID-19 odbywać się będzie bez konieczności wcześniejszej rejestracji, bezpłatną, jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Aby zostać przyjętym, wystarczy zgłosić się osobiście do punktu szczepień i okazać swój dowód osobisty.

Zależy nam na tym, aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców naszego Powiatu. Im więcej będzie osób zaszczepionych, tym mniejsza będzie szansa na ponowne rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie, wierzę że wspólnymi działaniami pokonamy epidemię oraz już niedługo powrócimy do normalności – podsumowuje Aneta Karpiuk, Starosta Hrubieszowski.

­

Zespół medyczny Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie będzie wykonywał szczepienia przeciw COVID-19 podczas najbliższych festynów:

 21 sierpnia 2021 r. w godz.: -14.00-19.00 – Obrowiec 44;

 22 sierpnia 2021 r. w godz.: -13.00-18.00 – Przewodów 24;

 22 sierpnia 2021 r.  w godz.: -12.00-17.00 – Mołodiatycze 84;

 29 sierpnia 2021 r.  w godz.: -11.00-16.00 – Brodzica 45;

 3 września 2021 r. w godz.: 14.00-19.00 – Trzeszczany Drugie 55;

 4 września 2021 r. w godz.: 10.00-15.00 – Kosmów 114 A.

(info i fot. Instytut Publico / SP ZOZ Hrubieszów)


Zobacz też:

Hrubieszów: Co z tą Neurologią…?

Hrubieszów: Co z tą Neurologią…?


LubieHrubie na Instagramie