OC motocykla – jak i gdzie kupić najlepsze?

Chcesz kupić OC motocykla? Jak i gdzie kupić najlepsze? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule! Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z jego treścią.

  1. Co obejmuje ubezpieczenie OC motocykla?
  2. Gdzie znaleźć najtańsze OC motocykla?
  3. Co pływa na ubezpieczenie OC motocykla?

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi mieć wykupioną polisę OC. Również osoba, która jest posiadaczem motocykla. Co obejmuje OC motocykla? Co właściwie wpływa na wysokość ubezpieczenia OC motocykla? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie.

Co obejmuje ubezpieczenie OC motocykla?

OC to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Polisa tego rodzaju nie tylko chroni kierowcę, ale i każdego innego uczestnika ruchu, który był obecny w zdarzeniu drogowym. Oczywiście, mamy tutaj na myśli takie zdarzenia, podczas których mamy do czynienia ze skutkami szkód wyrządzonych przez inne pojazdy. W razie takiego zdarzenia drogowego ubezpieczyciel wypłaca poszkodowanym stosowne odszkodowanie – a zatem nie musimy opłacać szkód z własnej kieszeni. Warto oczywiście pamiętać o tym, że polisa OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem, który musi wykupić każdy właściciel pojazdu mechanicznego.

Jeśli chcesz kupić najtańszą polisę, już teraz sprawdź kalkulator OC motocykla, w którym wystarczy wypełnić formularz, aby pokazała się lista towarzystw z najkorzystniejszą dla Ciebie ofertą.

Gdzie znaleźć najtańsze OC motocykla?

Gdzie znaleźć najtańsze OC motocykla? Polecamy w pierwszej kolejności skorzystać z kalkulatora OC, aby sprawdzić, ile mniej więcej będzie wynosiła Cię składka. Taki kalkulator znajdziesz na stronie http://kalkulatoroc.org.pl – dzięki niemu bez problemu porównasz również składki wszystkich ubezpieczycieli. Będziesz mógł przez wskazaną stronę wybrać tę ofertę, która Ci najbardziej odpowiada i kupić polisę OC motocykla przez Internet. To szybki i wygodny sposób, z którego skorzystało już wielu kierowców. Wszystko można załatwić przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu!

W ten sam sposób możesz znaleźć i dokupić inne ubezpieczenia, które nie są obowiązkowe, ale które warto mieć. Na przykład sporą popularnością cieszy się ubezpieczenie AC, czyli Autocasco. Takie ubezpieczenie pokrywa koszty naprawy lub zapewnia odszkodowanie w takich sytuacjach jak drobne uszkodzenia, szkody całkowite czy kradzież. Oczywiście, pisząc szkody całkowite, mamy na myśli te, które zostały wyrządzone na przykład przez działanie sił natury. Do drobnych natomiast można zaliczyć stłuczkę czy akt wandalizmu. Szczegółowe informacje na temat zakresu ubezpieczenia AC znajdziesz u ubezpieczyciela, u  którego będziesz chciał wykupić AC.

Co wpływa na ubezpieczenie OC motocykla?

Co właściwie wpływa na ostateczną kwotę ubezpieczenie OC motocykla? Przede wszystkim wiek kierowcy oraz czas, jaki upłynął, odkąd właściciel ma prawo jazdy. Dodatkowo towarzystwo ubezpieczeniowe bierze pod uwagę wcześniejszą historię ubezpieczeń. Nierzadko również do listy czynników wpływających na cenę polisy OC motocykla wpływa marka, typ pojazdu, pojemność silnika i rocznik. Im większa pojemność silnika, tym wyższe będzie ubezpieczenie OC. Dlaczego? Ponieważ szybki i mocny motor zawsze wiąże się z większym ryzykiem wypadku.

Okazuje się, że wiele ubezpieczycieli bierze pod uwagę także miejsce zamieszkania kierowcy. Statystycznie okazuje się, że osoby mieszkające w większych miastach, płacą za polisę OC motocykla wyższą kwotę od tych, którzy pochodzą z małych miasteczek czy wsi. Wiąże się to z tym, że w dużym mieście mamy jednocześnie do czynienia z większym ruchem – a zatem i większym ryzykiem wypadku. Ubezpieczenie motocykla to podstawowa rzecz, o której powinien pomyśleć każdy kierowca. Dzięki wspomnianym kalkulatorom można obniżyć koszt tego, ile kosztuje ubezpieczenie motocykla. Wybierając ubezpieczenie OC motocykla można łatwo porównać oferty, aby skorzystać z najlepszych cen lub zyskać dodatkowe ubezpieczenie akcesoriów motocyklowych. Warto również rozważyć AC motocykla. Chociaż nie jest obowiązkowe, jak ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, to może się przydać w najmniej oczekiwanym momencie, szczególnie gdy ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny bez problemu wypłaci kierowcy pieniądze za ubezpieczenie samochodu.

­

tekst i fot. mat. partnera