26 maja 2024

Od grudnia rusza ZOL przy szpitalu w Hrubieszowie [ZDJĘCIA]

Od 1 grudnia 2022 roku przy szpitalu w Hrubieszowie zacznie funkcjonować Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

W połowie października NFZ ogłosił konkurs na utworzenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego na terenie powiatu hrubieszowskiego. Szpital w Hrubieszowie jako jedyny złożył ofertę na utworzenie ZOL. Oferta ta została pozytywnie oceniona przez NFZ i od pierwszego grudnia zacznie funkcjonować przy szpitalu w Hrubieszowie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Będzie on usytuowany w budynku „C” naszego szpitala.

– ZOL będzie liczył 35 łóżek, bo takie mamy możliwości lokalowe, ale już teraz przygotowujemy projekt architektoniczny na remont i dostosowanie pomieszczeń w dolnych kondygnacjach budynku”C”, które w chwili obecnej nie są wykorzystane. Chciałabym, aby ZOL przy szpitalu w Hrubieszowie docelowo liczył ok. 70 – 80 łózek – informuje dyrektor hrubieszowskiej placówki Alicja Jarosińska. Do utworzenia ZOL jesteśmy również przygotowani pod względem kadrowym. Mamy lekarza specjalistę, pielęgniarki, opiekunki medyczne, fizjoterapeutów, psychologa, terapeutę zajęciowego oraz kierownika ZOL. Jest to zespół doświadczony w pracy z pacjentami o profilu geriatrycznym i jestem pewna, że poziom opieki w naszym ZOL będzie bardzo wysoki. Tworzenie ZOL przy szpitalu jest dobrym pomysłem, bo pozwala wykorzystać bazę diagnostyczną, czyli laboratorium, pracownie RTG, tomografii komputerowej, jak również konsultacje lekarzy specjalistów pracujących w poradniach specjalistycznych.

­

Należy też wspomnieć o ogromnym atucie szpitala w Hrubieszowie, jakim jest własna kuchnia, która cieszy się wśród pacjentów dużym uznaniem. Nie tylko spełnia wszelkie normy, ale pacjenci podkreślają, że oferta posiłków jest wystarczająca urozmaicona i przede wszystkim bardzo smaczna. Chcemy również wykorzystać piękny park wokół szpitala i zbudować altanę, aby wraz z wiosną pacjenci mogli spędzać wolny czas na świeżym powietrzu – czytamy na stronie SPZOZ w Hrubieszowie.

ZOL będzie funkcjonował zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych.

­


­

info i fot. SPZOZ Hrubieszów


Zobacz też:

Mercedes poszukiwany w Austrii odnalazł się w Dołhobyczowie [ZDJĘCIA]

Mercedes poszukiwany w Austrii odnalazł się w Dołhobyczowie [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →